2021-03-31

„Kochane pieniądze” - odcinek 19: Patologia w internecie

0

Ile są w stanie zrobić w sieci młodzi ludzie, aby zdobyć upragnione „donejty”? Czy są jakieś granice prywatności i przyzwoitości w internecie? Czym skutkuje uzewnętrznianie się przed internautami? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w 19. odcinku serialu „Kochane pieniądze” w Czwórce.

Oglądaj Kochane pieniądze online na IPLA.TV.

Nina to pilna uczennica pochodząca ze skromnej rodziny. Chodzi z Borysem, kolegą z klasy. To dobry chłopak, ale bez grosza przy duszy. Jego ojciec porzucił rodzinę, wychowuje go samotnie matka. Dziewczynie nie przeszkadza, że jest biedny. Kocha go i jest z nim szczęśliwa. On też kocha Ninę, ale brak pieniędzy bardzo mu doskwiera. Zazdrości bogatym uczniom, którzy mają najnowsze telefony, gadżety i ciuchy.

Pewnego dnia Borys chce się popisać przed kolegami i zaczyna jeździć na deskorolce. Kończy się to bolesnym upadkiem i wizytą w szpitalu. Ktoś jednak nakręcił całą akcję telefonem i filmik z wypadku staje się hitem w necie. Borys odkrywa, że podobne klipy cieszą się ogromną popularnością, a tak zwani „patostreamerzy” nawet na nich zarabiają. Borys, ku zaskoczeniu Niny, postanawia, że zostanie jednym z nich. Zaczyna nagrywać pierwsze pato-filmiki, na których upija się na wizji za „donejty”, próbuje zjeść łyżkę cynamonu i robi inne głupstwa. Ninie bardzo się to wszystko nie podoba, ale liczy, że Borysowi szybko znudzi się ten sposób zarabiania pieniędzy. Niestety chłopak szybko zdobywa „fejm” w szkole i w necie. Nagle wszyscy go lubią, poklepują po plecach, a do tego wreszcie zarabia.

Idąc za ciosem, Borys ogłasza kolejne zbiórki w internecie - im więcej ludzie wpłacą, tym bardziej niebezpieczne i szalone rzeczy zrobi na wizji. Zaczyna narażać swoje życie, wspinając się po rynnie na dach wysokiego budynku albo kompromitować się, chodząc po szkole nago. Nina próbuje przemówić Borysowi do rozumu, ale jemu zależy tylko na pieniądzach i nie chce jej słuchać. Kłócą się, aż w końcu dziewczyna zrywa z nim.

Mimo rozstania Nina dalej czuje coś do Borysa i z coraz większym przerażeniem widzi, jak ten urządza kolejną zbiórkę. Jeśli zbierze odpowiednio dużo pieniędzy, ma podpalić ubranie, które będzie miał na sobie i szybko się z niego rozebrać. Nina jest pewna, że tym razem przegiął. Ponieważ chłopak nie chce z nią rozmawiać, idzie do jego mamy. To, co usłyszy, będzie dla niej szokiem...

Kochane pieniądze od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2021