2019-11-03

Poważne rozterki Dagi Górskiej. Do czego to doprowadzi?

0

Policjantka nadal nie ma pomysłu, jak się zachować wobec Wawerskiego. Jej dylematy powodują, że nie potrafi skoncentrować się na obowiązkach. Przed Dagą poważne śledztwo. Czy sprawy prywatne przełożą się na zawodową skuteczność? Jakie zagadki będą rozwiązywać bohaterowie serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” w odcinkach 349-352 od 4 do 7 listopada?

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 349
Górska i Gawlik zostają zaalarmowani przez Maćka, młodego chłopaka, który zgłasza zaginięcie swojego kolegi, Borysa. Drzwi do mieszkania poszukiwanego były otwarte. Na miejscu kryminalni znajdują ślady krwi i bałagan, jakby rozegrała się tam bójka.
Borys zajmował się śledzeniem niewiernych małżonków, ale jak szybko odkrywają kryminalni, w sprytny sposób poszerzył swoją działalność. Porozumiał się z Maćkiem, który sam wdawał się w romanse ze wskazanymi osobami. Borys fotografował takie spotkania i zdobywał doskonały materiał do szantażu. Kryminalni zaczynają podejrzewać, że jedna z takich prób skończyła się tragicznie.
Daga Górska nadal nie wie, jak się zachować wobec Wawerskiego, który dołożył wszelkich starań, aby odkręcić złośliwą intrygę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 350
Bolek Kowalski po ostatnich wydarzeniach nie pojawia się na komendzie, bojąc się gniewu rozwścieczonego Kubisa. Zaniepokojony Kuba Walczak rusza z misją ratunkową do przyjaciela i rzeczywiście odnajduje go w kiepskim stanie. Szybko okazuje się, że mogą sobie nawzajem pomóc.
Wach też ma interes do Bolka. Bo tylko Kowalski, wykorzystując swoje kontakty w dziale techniki operacyjnej, może jej pomóc odszukać Dianę, ostatnią żyjącą koleżankę Artura Jarczoka.
W ciągu dnia Paulina i Kuba zajmują się sprawą napaści na Małgosię, zaatakowaną podczas codziennego joggingu. Jej chłopak Maciek stara się na własną rękę poszukiwać sprawców, wprawiając policjantów w irytację. On właśnie taki jest, nadgorliwy i trochę sztywny, dowiadują się policjanci od przyjaciółki ofiary. To właśnie dlatego Małgosia wdała się w mały romans...

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 351
Na podmiejskim kempingu znalezione zostają ciała dwójki turystów. Państwo Morawscy, para po pięćdziesiątce, podróżowali z przyczepą turystyczną po Europie. Kiedy dotarli do Polski, mąż zabił żonę i sam popełnił samobójstwo. Takie pierwsze wrażenie mają Latoszek i Kopczyk, wyznaczeni do tej sprawy. Teorię potwierdza fakt, że pani Morawska od lat bezskutecznie walczyła z nowotworem, a pieniądze na jego leczenie już dawno im się skończyły.
Kopczyk przypadkiem odkrywa, że w przyczepie jest szereg skrytek, w których znajduje narkotyki. Jak się okazuje, państwo Morawscy właśnie wrócili z wyprawy do Holandii. Kryminalni muszą zbudować całkowicie nową hipotezę śledczą.
Do dziadka Włodka, współlokatora Kopczyka, dzwoni ktoś, kto ostrzega go, że starszy pan może paść ofiarą wyłudzenia metodą „na wnuczka”.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 352
W mieście zorganizowany został turniej gry symultanicznej w szachy z arcymistrzem Arkadiuszem Kalitą. Kiedy kryminalni trafiają do niego, szachista opowiada niewiarygodną historię: nocami ktoś wydzwania do niego, dyktując przez telefon kolejne ruchy. Oficerowie Wach i Walczak orientują się, że każda zbita figura to jeden zabity człowiek. Przy pomocy arcymistrza będą musieli zagrać w szachy z nieznanym przeciwnikiem.
Równolegle Kuba Walczak podejmuje straceńczą próbę. Po raz kolejny podchodzi do ciężkiego egzaminu, który zatrzymał jego karierę studencką. Profesor Woźniacka to jednak twarda sztuka, która wymaga specjalnego traktowania.
Paulina Wach przy pomocy Bolka robi krok naprzód w poszukiwaniach Diany Bubnowicz. Dziewczyna - ważny świadek, a może współsprawca - wcale nie jest tam, gdzie twierdzą jej rodzice. Paulina chce pojechać do nich z Marią Przybylską.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020