2019-10-13

Przeszłość jest pełna zagadek, które niosą śmierć

0

Kto zabił bohatera antykomunistycznej opozycji? Jaką tajemnicę skrywały jego dzienniki. Czy „haki” z lat 80. wciąż są groźne? Przed policjantami naprawdę trudne zadanie. Jak poradzą sobie ze zbrodnią ze świata polityki? Co jeszcze wydarzy się w odcinkach 337-340 serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”?

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 337
Policjanci z wydziału kryminalnego zostają wezwani w celu zbadania śmierci redaktora z wydawnictwa, który przygotowywał do wydania dzienniki działacza opozycyjnego z lat 80. Okazuje się, że w dziennikach miało znaleźć się dużo informacji kompromitujących dawnych znajomych opozycjonisty. Wydawnictwo już od jakiegoś czasu otrzymywało anonimowe listy, w których ktoś pogróżkami usiłował zablokować wydanie książki.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 338
Paulina Wach i Kuba Walczak badają okoliczności śmierci starszej pani. Denatka miała kłopoty z sercem i technik Bolek podejrzewa, że zgon mógł mieć charakter naturalny... z tym że czynnikiem, który go wywołał, był nagły stres. Obok kobiety znaleziono ciało jej psa, któremu ktoś brutalnie skręcił kark. Kryminalni łączą te zdarzenia, tym bardziej że szybko okazuje się, iż z mieszkania zniknęła zawartość szkatułki z kosztownościami. Kobieta miała zwyczaj pomagać rozmaitym rozbitkom życiowym i tym tropem pójdą właśnie Wach i Walczak.
Paulina, idąc za wskazówkami Kingi, nadal drąży sprawę samobójstwa Artura Jarczoka. Nie spodziewa się, że pomoc przyjdzie z nieoczekiwanej strony. Jej córka, Agata, idzie na całonocną imprezę na działkach.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 339
Ola Latoszek z Krzyśkiem Kopczykiem mają zbadać okoliczności bójki między dwiema tirówkami, przy której doszło do użycia noża. Dziewczyny zgodnie przyznają, że poszło im o pieniądze i twierdzą, że z lasu, w którym pracowały, wyszła starsza pani i wręczyła im znaczne kwoty. Kopczyk nie przyjmuje tych wyjaśnień. Nie wierzy we wróżki krążące po podwrocławskich lasach.
Między policjantami panuje kwaśna atmosfera. Latoszek uważa, że Kopczyk powinien coś zrobić po ostatnim występie swojej żony. Krzysiek z kolei usiłuje obwiniać wszystkich dookoła, w tym przede wszystkim własnego syna, Winicjusza. Zirytowana Ola w końcu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 340
Policja z Katowic prosi o pomoc wrocławskich kryminalnych. Odkopali na swoim terenie ciało, które zostało zidentyfikowane jako Achim. Na miejscu okazuje się, że informator pracujący dla katowickiej policji wprowadził funkcjonariuszy w błąd. Nie wiadomo tylko czy celowo, czy z rozmysłem.
Marek Gawlik wykorzystuje okazję, żeby zabrać na Śląsk Lilkę i pokazać dziewczynę swoim krewnym. Lilka nie spodziewa się, że rodzina Gawlika to zbiorowisko naprawdę oryginalnych postaci.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020