2019-10-06

Gdzie jest Daga Górska? Ma z tym związek szantażysta?

0

Policjantka zaginęła bez wieści. Gawlik i Kubis ruszają na poszukiwania. Czy za jej zniknięciem stoi bandyta nazywany Sylwkiem? Co wydarzyło się w nocy na komendzie? Jakie sprawy podejmą funkcjonariusze w odcinkach 333-336 serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”?

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 333
Górską budzi w środku nocy telefon. To Sylwek, gangster, który od jakiegoś czasu ją szantażuje. Kiedy Gawlik pojawia się rano na komendzie, odkrywa, że Górska była tu w nocy, a później gdzieś zaginęła.
Gawlik z inspektorem Kubisem rozpoczynają gorączkowe poszukiwania Dagi. Równolegle starają się ostrzec Wawerskiego, dla którego zdrada jego tożsamości może oznaczać tylko jeden wyrok: śmierć.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 334
Wojtala, chcąc ulepszyć wystrój wspólnego mieszkania, które zajmuje z Jankiem i Anią, zdobył skądś fotel. Umieszcza go w dużym pokoju, ale nie przewidział, że w tym wypadku wygoda oznacza kłopoty. Na tyle poważne, że cała trójka będzie musiała nocować na komendzie. Dla Janka i Ani to o tyle dogodna okoliczność, że zajmują się pilnym i poważnym śledztwem.
Sześcioletnia Lena zniknęła sprzed własnego domu. Matka podejrzewa ojca dziewczynki, przebywającego na stałe w Wielkiej Brytanii, ale niedługo potem przychodzi do niej list z żądaniem okupu. Porywacz chce dziesięć tysięcy złotych za zwolnienie dziecka. Kryminalnych zastanawia tak niska kwota okupu, ale podejmują grę z porywaczem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 335
Paulina rusza odebrać córkę z obozu na Mazurach. Przy okazji chce znowu spotkać się z Kingą Wilk. Ma dla niej nowe wiadomości w sprawie Jawora.
Profilerka dalej pracowała nad sprawą samobójstwa Artura Jarczoka i dochodzi do wniosku, że coś tam jednak nie gra. Tak czy inaczej, Kuba Walczak pomimo sprzeciwów zostaje przydzielony do pary z Jankiem Kaszubą. Obaj patrzą na siebie spode łba po ostatnich wydarzeniach, ale muszą wspólnie dokończyć śledztwo w sprawie morderstwa. Sprawca jest już wytypowany. To właściciel warsztatu samochodowego, parający się nie do końca czystymi interesami. Jego winę potwierdzają przedmioty z kradzieży, które u niego znajduje policja. Sprawa wydaje się być zamknięta, ale na komendę niespodziewanie dzwoni jakaś kobieta i daje podejrzanemu alibi.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 336
W salonie tatuażu znalezione zostaje ciało właścicielki. Kobieta zginęła od ciosu maszynką do tatuowania. Kopczyk i Latoszek, którzy zajmują się tą sprawą, odkrywają, że zamordowana pochodziła z jednej z podwrocławskich wsi. Konserwatywny ojciec nigdy nie zaakceptował jej przemiany po przeprowadzce do wielkiego miasta. Dla kryminalnych staje się oczywistym pierwszym podejrzanym. Równie wątpliwą postacią wydaje im się jednak chłopak tatuażystki, heroinista na odwyku.
Latoszek wspiera Bolka w pracy nad scenariuszem filmu. Podczas wspólnie spędzanych godzin Ola odsłania się jednak trochę za bardzo i Kowalski niechcący poznaje sekret, którego sama Latoszek nie była do końca świadoma.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020