2019-09-29

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Kopczyk w formie

0

Starszy aspirant wyraźnie otrząsnął się po niedawnych problemach. Dodatkowo wprowadził się do koleżanki z pracy. Czy są parą? Może łączą ich jedynie obowiązki zawodowe? Jakie sprawy będą rozwiązywać funkcjonariusze? Co wydarzy się w odcinkach 329-332?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 329
Komisarz Latoszek i starszy aspirant Kopczyk zostają przydzieleni do sprawy ciężkiego pobicia młodego chłopaka. Ustalają, że atak miał związek z profesją ofiary. Pobity Kamil zajmował się filmowaniem wesel i innych uroczystości rodzinnych. Podczas przeszukania pracowni Kamila, Bolek odkrywa jednak, że mężczyzna miał szerszy wachlarz usług: kręcił też filmy z nocy poślubnych. Kryminalni mają do przejrzenia bibliotekę na wpół erotycznych nagrań i szybko orientują się, że wywołują one naprawdę duże emocje. Wystarczająco duże, aby kogoś zabić.
Kopczyk wprowadził się na dobre do Latoszek. Doskonale dogadują się ze sobą, co stwierdza Winicjusz, który wpada w odwiedziny. Wini próbuje wyciągnąć Olę do restauracji na wino, a może nawet na randkę, ale zostaje całkowicie przyćmiony przez swojego tatę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 330
Mikołaj, mężczyzna w średnim wieku, umiera we własnym domu na zawał serca - tak przynajmniej brzmi ocena lekarza z karetki pogotowia. Matka Mikołaja odmawia jednak przyjęcia tego faktu do wiadomości. Jej zdaniem został otruty. Kryminalni jadą sprawdzić ten przypadek w ramach nieformalnej przysługi dla prokuratora Jagiełły, ale na miejscu Górska odkrywa, że coś faktycznie mogło być na rzeczy. Ktoś naprawdę podmienił mu zwykłe tabletki przeciwbólowe na inne, znacznie bardziej niebezpieczne. Matka zmarłego twierdzi, że Mikołaja zabiła żona, Justyna. W małżeństwie od dawna się nie układało, a Justyna nawet nie kryła się z tym, że ma kochanka.
Lilka puszcza w niepamięć dawne porażki z Gawlikiem i po raz kolejny próbuje zaprosić go do mieszkania. Daga Górska odkrywa, o co chodzi - do Lilki przyjeżdża w odwiedziny jej tata, a Lilka zdążyła już mu naopowiadać o Gawliku jako o swoim nowym, wspaniałym facecie.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 331
Kuba Walczak niespodziewanie pojawia się u Wach z bułkami na śniadanie i w drzwiach zastaje... półnagiego Janka Kaszubę! Starannie skrywany romans wychodzi na jaw. Kuba oświadcza, że bardzo cieszy się szczęściem Pauliny, ale pewne napięcie między nim a Jankiem daje się wyczuć.
Na komendę przychodzi dziwny list, zawierający medalion i fragment mapy. Inspektor Kubis rozpoznaje wisiorek: taki sam miał chłopiec zaginiony ponad dziesięć lat temu. Wygląda na to, że ktoś chce skłonić policję do powrotu do tamtej starej sprawy.
Paulina Wach zostaje też wezwana do kolejnego zabójstwa. Ciało ofiary znaleziono na śmietniku, w którego pobliżu ponownie kręci się Maria Przybylska, dawna koleżanka kryminalnych.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 332
Kopczyk i Latoszek pracują nad sprawą zaginięcia Witolda Stobieckiego, wykładowcy z lokalnej uczelni plastycznej, specjalizującego się w ceramice artystycznej. Stobiecki nie dotarł do domu po egzaminie i wszelki ślad po nim zaginął. Kiedy z rzeki zostają wyłowione czyjeś zwęglone szczątki, kryminalni stawiają hipotezę: zakładają, że jest to ciało Stobieckiego, skremowane za pomocą pieca do wypalania ceramiki. Pierwszymi podejrzanymi są studentki, które jako ostatnie były egzaminowane przez wykładowcę.
W śledztwie aktywny udział bierze Bolek Kowalski. Sam ma jednak wiele na głowie. Propozycja filmowa, którą dostał, trochę go oszołomiła. Bolek prosi Olę, żeby poszła z nim na spotkanie z producentem filmu. Latoszek szybko zauważa, że w towarzystwie głównej aktorki, seksownej Marleny Bolek, mięknie jak wosk.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020