2019-09-22

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Inspirująca patolog

0

Wspólne odkopywanie zwłok może być początkiem romansu? Czy dla Bolka pani Pakulska okaże się kobietą, która zmieni jego życie? Policjanci będą badać także m.in. sprawę zaginięcia komornika sądowego. Kto go zabił? Co jeszcze wydarzy się w odcinkach 325-328 od 23 do 26 września?

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 325
Na policyjnym parkingu Paulina Wach razem z Jankiem Kaszubą zauważa małego chłopca, który wkłada coś za wycieraczkę radiowozu. Okazuje się, że to list z prośbą o pomoc. Chłopiec niepokoi się o swoją mamę. Kiedy kryminalni jadą pod wskazany adres, okazuje się, że Roma, matka chłopaka, faktycznie zniknęła. W tapczanie policjanci znajdują zamkniętą i związaną sąsiadkę, która opowiada, że kobietę porwał jakiś groźnie wyglądający mężczyzna. Kryminalni chcą iść śladem niewyjaśnionej przeszłości Romy. Dziewczyna z nieznanych powodów zerwała kontakty z całą rodziną, w tym siostrą. Policjanci zaczynają podejrzewać, że miała coś do ukrycia.
Tymczasem w mieście pojawia się dawno niewidziana Maria Przybylska. Była policjantka obserwuje nieznanego mężczyznę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 326
Na komendę zgłasza się prawnik Jacek Pięta, który skarży się na stalking ze strony nieznanej osoby. Kopczyk i Latoszek zastawiają pułapkę na stalkera i odkrywają, że tajemniczym intruzem jest szwagierka samego Pięty. Kobieta podejrzewa prawnika, że przyczynił się do śmierci swojej pierwszej żony i ciężkiego wypadku drugiej. Zarzuty nie są poparte żadnymi dowodami, ale niespodziewanie ta teoria bardzo podoba się prokuratorowi Jagielle, który zna Piętę jeszcze ze studiów i od tamtego czasu serdecznie go nie lubi.

Kryminalni i Bolek dostają więc zadanie przekopania przeszłości Pięty, w tym - dosłownie - odkopania zwłok jego pierwszej małżonki. Dla Bolka to okazja do ściślejszych kontaktów z patologiem Pakulską. Technik bardzo potrzebuje inspiracji do pracy nad drugim tomem powieści.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 327
Górska i Gawlik mają rozwiązać zagadkę zabójstwa Karoliny, nieletniej uciekinierki z poprawczaka. Ciało dziewczyny znaleziono w parku kilka dni po jej zniknięciu z ośrodka wychowawczego. Jak ustalają policjanci, Karolina cieszyła się wysoką pozycją w wewnętrznej hierarchii poprawczaka. Niedługo potem rozpoznają, że jedna z pensjonariuszek ośrodka jest pod silnym wpływem narkotyków. Dziewczyna zarzeka się jednak, że nie przyjmowała żadnych takich substancji. Kryminalni odkrywają, że wzięła z szafki Karoliny tampony wypełnione metamfetamina.

Jak dedukują, dziewczyna była zapewne dostawcą narkotyków do zakładu i stąd jej wysoka pozycja w społeczności poprawczaka. W toku śledztwa Górska załatwia swoje własne interesy. Robi kopię policyjnych akt, których żąda od niej nieznajomy prześladowca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 328
Janek i Ania mierzą się ze specyficznym wyzwaniem, jakim jest mieszkanie pod jednym dachem z posterunkowym Wojtalą. Przy całej swojej ugodowości Janusz ma szereg zwyczajów, które irytują zwłaszcza Różańską, ale może również okazać się przydatny w sytuacjach podbramkowych.

Młodzi policjanci otrzymują do rozwiązania sprawę zaginięcia komornika sądowego, Piotra Stelmacha. Sprawdzają dane z logowania jego telefonu i ustalają, że mężczyzna przebywa w domku poza miastem. Tam znajdują jednak tylko jego zwłoki. Stelmach jako komornik zaszedł za skórę wielu osobom. Policjanci szybko typują głównego podejrzanego - Marka Owczarza, byłego biznesmena, któremu Stelmach odebrał i zlicytował cały majątek. Sęk w tym, że Owczarz od dłuższego czasu przebywa w zakładzie psychiatrycznym, lecząc się po traumach, jakie zafundował mu komornik.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020