2019-09-09

Romans z nauczycielką, zabójstwo geja i bezdomny policjant

0

Kolejne ekscytujące wątki w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Nad miastem zawisł cień licznych zbrodni. Czy funkcjonariuszom uda się powstrzymać falę morderstw? Co wydarzy się w odcinkach 317-320 od 9 do 12 września?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 317
Najmłodsi członkowie zespołu Wydziału Kryminalnego, Janek Kaszuba i Anka Różańska po raz pierwszy dostają do przeprowadzenia własne śledztwo. Zajmują się przypadkiem Grzegorza Czarneckiego, mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w parku. Kryminalni szybko dowiadują się jednak, że miejsce nie jest przypadkowe. Ten park to znane miejsce schadzek homoseksualistów, którzy szukają tu partnerów. Żona denata, atrakcyjna nauczycielka Kamila, twierdzi, że mąż nie miał takich skłonności, ale policjanci odkrywają, że kobieta ma powody, aby nie mówić prawdy. Sama uwikłana jest w romans z jednym ze swoich uczniów.

Po godzinach pracy Anka i Janek, którzy nadal wspólnie wynajmują mieszanie, coraz częściej spierają się o rozmaite drobiazgi. Anka wpada na pomysł, że rozwiązaniem będzie przyjęcie trzeciego lokatora. Organizują w tym celu specjalny casting.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 318
Dadze Górskiej udaje się porozmawiać z Hubertem. Niestety on ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości, żeby spotkać się z własną córką. Tośka jest wściekła i obrażona na cały świat. Kiedy Daga usiłuje jej coś tłumaczyć, dostaje ostrą odpowiedź: kim ty w zasadzie dla mnie jesteś?

Górska i Gawlik prowadzą sprawę zabójstwa Marty Prus, dziennikarki, którą znaleziono martwą nad rzeką. Przed śmiercią ofiara zdołała napisać na piasku kilka liter, które mogą stanowić wskazówkę co do tożsamości mordercy. Jak kryminalni dowiadują się w redakcji, Marta pracowała nad nowym dużym reportażem śledczym. W tym kierunku pójdą ich pierwsze kroki w śledztwie. Górska ma wrażenie, że nadal ktoś za nią chodzi. Razem z Markiem zaczyna się też zastanawiać, kto mógł próbować ją śledzić przed ich spotkaniem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 319
Paulina Wach we współpracy z prokuratorem Jagiełłą bada sprawę Artura Jarczoka. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo. Jagiełło ma już nawet teorię tłumaczącą, jak do tego doszło. Ojciec chłopaka, Wojciech Jarczok, stanowczo odrzuca taką możliwość. Domaga się, aby policjanci kontynuowali śledztwo.

Paulina razem z Kubą zajmuje się sprawą zaginięcia mężczyzny, który nie wrócił do domu po nocnej wizycie w klubie go-go. Janek, który pierwszy badał ten temat, sugeruje, że jedyne wyjście to wysłać kogoś z aparaturą podsłuchową do tego klubu, aby sprawdzić, co się tam naprawdę dzieje. Walczak ochoczo bierze na siebie tę misję. Obrót wydarzeń zaskoczy jednak również jego. Wojciech Jarczok szykuje natomiast desperacki krok. Chce wyjaśnić tajemnicę śmierci swojego syna i nie cofnie się przed niczym.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 320
Komisarz Aleksandra Latoszek wraca z wyjazdowego szkolenia i od razu dołącza do Kopczyka i Różańskiej, którzy badają okoliczności śmierci młodego chłopaka, Kamila. Chłopak został otruty i zmarł podczas zabawy w nocnym klubie. Jak się okazuje, denat prowadził kursy podrywania i zabawa w klubie była częścią zajęć. Ich uczestnicy na żywo rejestrowali swoje próby i porównywali je z wyczynami Kamila. Kryminalni sięgają po całe archiwum filmów denata i wyznaczają do ich oglądania Ankę Różańską. Są przekonani, że na którymś z nich znajdą wskazówki co do tożsamości mordercy.

Latoszek dowiaduje się od Kopczyka, że ten wkrótce nie będzie miał gdzie mieszkać. Postanawia pomóc koledze w poszukiwaniach nowego lokum.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2019