2019-09-02

Romans Pauliny z Jankiem i zabójstwo Ukraińca

0

To, co najciekawsze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 2 do 5 września. Kto czyha na dociekliwego prokuratora? Dlaczego zginął Timur - dostawca żywności? Co zastał aspirant Kopczyk po powrocie do pracy? Czy sprawa zabójstwa Artura Jaroszka zostanie w końcu wyjaśniona?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 313
Od finału poprzedniego sezonu minęło kilka tygodni. W tym czasie romans Pauliny Wach i młodego Janka Kaszuby jeszcze zyskał na temperaturze. Para ukrywa się przed wszystkimi, ale tak ognistego związku nie da się całkiem zamaskować i niektórzy zaczynają się czegoś domyślać.

Wach bierze sobie wolny dzień, żeby spędzić go z Jankiem, ale do pracy pilnie wzywa ją Jagiełło. Niepocieszona policjantka musi pojawić się w prokuraturze i tam orientuje się, że coś nie gra. Jagielle towarzyszy jakiś nieznany mężczyzna. Szybko dowiadujemy się, że prokurator stał się ofiarą wyjątkowo bezczelnego ataku. Gangsterzy wzięli na zakładników jego rodzinę i zmuszają go, aby sprowadził z więzienia ich kumpla. Jagiełło jest pod ścianą, próbuje potajemnie dać Paulinie do zrozumienia, że coś się dzieje – ale stawką jest życie jego rodziny.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 314
Dagmara Górska i Marek Gawlik zostają oddelegowani do sprawy zabójstwa młodego Ukraińca, Timura. Chłopak pracował jako dostawca żywności na telefon. Ostatnie zlecenie, jakie realizował, to dowóz sushi – ale pod wskazanym adresem kryminalni zastają melinę, gdzie nikt na pewno nie słyszał o kuchni japońskiej. Jasne staje się, że na Timura ktoś zastawił pułapkę. Pierwsi podejrzani to grupka okolicznych młodych chłopaków, którzy z jawną pogardą wypowiadają się o Ukraińcach. Bolek Kowalski odkrywa jednak coś, co pchnie śledztwo na nowe tory.

Tośka nadal cierpi przez brak kontaktu ze strony ojca. Daga usiłuje skontaktować się z Hubertem Wawerskim, który nadal pod zmienioną tożsamością infiltruje dużą grupę przestępczą. Marek Gawlik używa swoich kontaktów z CBŚP i udaje im się zaaranżować spotkanie - które będzie jednak wymagało specjalnych środków ostrożności.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 315
Starszy aspirant Kopczyk po dłuższej przerwie powraca do służby. Jego stała partnerka, Ola Latoszek, wyjechała na szkolenie, więc przy najbliższej sprawie Kopczyk będzie współpracował z młodą Anką Różańską i inspektorem Kubisem. Trafiają do mieszkania drobnego menela, Mietka Stefańskiego, który powiesił się w nocy. Kryminalni szybko dowiadują się jednak, że Mietek wygrał w totolotka znaczną sumę i dzień wcześniej odebrał wygraną. Zaczynają podejrzewać, że za samobójstwem mogło się coś kryć.

Kopczyk wyciąga Kubisa i Ankę na piwo. Wspomina im o niesamowitych przygodach, jakie przeżył podczas swojej nieobecności. Koniec końców wraca jednak na swoją ulubioną działkę. Tam czeka na niego niemiła niespodzianka.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 316
Wach i Walczak zostają skierowani przez centralę poza miasto. Jakaś dziewczyna zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o pomoc dla siebie i chłopaka. W przydrożnym lesie kryminalni rzeczywiście zastają nieprzytomnych dziewczynę i chłopaka - a obok zwłoki starszego mężczyzny, Bernarda Czerwińskiego. Wszyscy padli ofiarą brutalnego ataku z użyciem maczet. Pracownik okolicznej stacji benzynowej rozpoznaje dwójkę młodych jako autostopowiczów, których niedawno obsługiwał.

Dziewczyna, odratowana przez lekarzy, zeznaje, że zabrali się autem z Bernardem. Ten jednak w pewnym momencie usiłował ją zgwałcić, a potem zaatakował ich oboje. Tego kryminalni do końca nie rozumieją - Bernard uchodził za spokojnego człowieka - był akwizytorem sprzedającym patelnie, nie mordercą. Muszą odkryć drugie dno tej sprawy. Do Pauliny wraca też sprawa Artura Jarczoka, chłopaka zaginionego w finale poprzedniego sezonu. Jego ciało zostaje znalezione – w wyjątkowo makabrycznych okolicznościach.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2019