2019-08-08

Perypetie lekarzy i pacjentów w serialu „Gabinet numer 5”

0

Nowa produkcja Czwórki to zaskakujące zdarzenia, wypadki i medyczne tajemnice. W miejscowości Bolesna życie toczy się wokół miejscowej przychodni zdrowia. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i drugą twarz, która często okazuje się nie do końca prawdziwa. W miarę rozwoju fabuły i odkrywania kolejnych kart poszczególne wydarzenia nabierają nowych znaczeń.

Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański (Tomasz Sobczak), ścigany przez męża swojej kochanki - Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej - pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów.

Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i… bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru skutecznie trzyma wszystkich na dystans, chroniąc jednocześnie swoją prywatność i prawdę o problemach, które stara się ukryć.

Nic zatem dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą - Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającą się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem - Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką - Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką - Grażyną (Jolanta Niedźwiecka). Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie pacjentów oraz ich własne. Jednocześnie widzimy bohaterów w realiach doskonale nam znanych z życia - choć rzadko pokazywanych w serialach - źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu.

Sytuację w przychodni i losy postaci dodatkowo komplikuje śmierć tajemniczego pacjenta (Cezary Szczygielski) oraz morderstwo, do jakiego dochodzi w mieszkaniu Domańskiego, które dają początek dwóm pełnym zagadkowych wątków i nieoczekiwanych odkryć śledztwom.

Gościnnie w serialu „Gabinet numer 5” występują m.in. Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński i Ryszard Rembiszewski. Wśród twórców znaleźli się autorzy sukcesu hitu Czwórki „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: scenarzysta - Przemysław Hoffmann, reżyser - Wojciech Todorow i producentka - Monika Galliot Salińska. Za produkcję w ATM Grupa S.A. odpowiadają Monika Galliot Salińska i Elżbieta Szafrańska.

 

„Gabinet numer 5” od 4 września w środę o godz. 21.30 w Czwórce.

Komentarze
© TV4 2019