2019-05-24

„Policjantki i Policjanci”: Bandyta nie daje o sobie zapomnieć

0

Miłosne dramaty, handel narkotykami, szantaż i… ozdrowienie Białacha. Co wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych od 27 maja? Jakie niespodzianki czekają na funkcjonariuszy?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 555
Załoga numer sześć po raz kolejny występuje w nietypowym składzie – na patrol jadą Emilka Drawska-Zapała i Ola Wysocka. Policjantki zaczynają pracę od przyjęcia zgłoszenia od zaniepokojonej nastolatki - pod nieobecność rodziców, ktoś okradł mieszkanie. Pierwsze podejrzenia padają na chłopaków z którymi dziewczyna imprezowała zeszłej nocy. Dopiero zgłoszenie bliźniaczo podobne do tej sprawy pomaga policjantkom w ujęciu prawdziwego sprawcy. Jest jeszcze sprawa rodzinnej awantury, w której to do szpitala trafiają uczestnicy kłótni. Jedynym świadkiem jest córka, która próbowała ochronić matkę przed agresją ojca. Jak skończyło się to zajście? Białach, pomimo pesymistycznych prognoz lekarzy, staje na własne nogi. Lekarze określają to mianem cudu. Tymczasem Mikołaj marzy o powrocie na komendę. Tam zaś czeka go gorące przywitanie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 556
Zapała nadal poszukuje Kariny. Sprawdza wszelkie tropy, ale jego służbowa partnerka zapadła się pod ziemię. Pomoc oferuje Białach. We dwóch odwiedzają Halę w domu dziecka i na miejscu dowiadują się, że poszukiwana przez nich policjantka pojawiła się chwilę wcześniej. Co to oznacza? Żaden nie domyśla się w jak poważnych kłopotach znalazła się Wolniewicz. Tymczasem Zuza Kowal i Wojtek Niedźwiecki sprawdzają donos policyjnego informatora o handlu narkotykami, którego ma się dopuszczać były więzień. W mieszkaniu podejrzanego Zuza i Wojtek znajdują worek z amfetaminą. Recydywista zostaje zatrzymany na oczach własnego dziecka. Tego samego dnia policjanci interweniują również w galerii sztuki, gdzie trwa bójka miedzy artystą a jednym ze zwiedzających. Powodem jest akt kobiecy na obrazie i urażona męska duma.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 557
Na policję dzwoni właściciel piekarni ze zgłoszeniem, że bandyci kradną mu właśnie piec. Patrol rusza do akcji, ale na miejscu stwierdza, że nie ma tam żadnych bandytów, jest natomiast podejrzenie wobec pracowników. W toku śledztwa dyżurny dostarcza ciekawych informacji na temat tej piekarni. Okazuje się, że firma objęta jest postępowaniem komorniczym. To stawia właściciela w roli głównego podejrzanego… Po przerwie policjanci zostają wezwani do groźnego wypadku. Z wiaduktu kolejowego został zepchnięty młody chłopak. Na miejscu patrol zatrzymuje kilku młodych świadków zdarzenia, ale wszyscy milczą podczas przesłuchania. Dopiero Wysocka wymyśla fortel, dzięki któremu sprawa rusza do przodu. Dobiega końca opieka Zielińskiego nad Tymkiem. Szymon może zająć się swoim prywatnym życiem. Szykuje się na romantyczną kolację z Zatońską. Tymczasem w drzwiach jego mieszkania pojawia się zupełnie ktoś inny.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 558
Na komendzie zjawia się dawna koleżanka dyżurnego Jacka Nowaka. Kobieta ma pewne podejrzenia na temat swojego ojca i przynosi policjantom plik mocno obciążający mężczyznę. Patrol Oli Wysockiej i Emilki Drawskiej nie zwlekając jedzie do domu podejrzanego. Jednak mimo natychmiastowej interwencji zatrzymanie nie jest łatwe. Dochodzi do strzelaniny pomiędzy policjantkami i ochroniarzami biznesmena, a kiedy udaje się przewieźć winnego na komendę, znika jego córka. Sprawa jest poważna, bo jak wynika z przesłuchań, ojciec porwanej został zmuszony do współpracy z handlarzami narkotyków. Policjantki będą potrzebowały wsparcia innego patrolu, by uporać się z tą sprawą. Białach chce pożyczyć Zapale pieniądze, ale ten odmawia pomocy. Tymczasem Drawska przynosi do domu sporą kwotę, mówiąc, że to pożyczka od mamy. Czy wyda się w końcu prawdziwe źródło dochodu Emilki?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 559
Podczas odprawy Wysocka mówi o ważnym charytatywnym koncercie, który tego dnia odbywa się w mieście. Część policjantów, na prośbę władz miasta, zostaje oddelegowana do dodatkowej obstawy przestrzeni wokół stadionu. Na patrolu policjanci natykają się na nieprzytomnego mężczyznę. Okazuje się, że to agent jednego z muzyków zaatakowany przez tajemniczą kobietę, która porwała samego artystę, a wcześniej nękała go listami i smsami. Policjanci rozmawiają z szefem ochrony. Okazuje się, że kiedy doszło do porwania, kamery na parkingu były wyłączone, ponieważ sprawdzany był sprzęt i po kolei resetowano poszczególne sektory. Policjanci są przekonani, że nieprzypadkowo menedżer i muzyk zostali zaatakowani akurat w tym sektorze, w którym chwilowo były wyłączone kamery. Rozmowy z ochroniarzami doprowadzają patrol na trop w tej sprawie.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

 
Komentarze
© TV4 2019