2019-05-18

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Śmierć pogodynki

0

Czy za zabójstwem znanej dziennikarki stoi jej siostra? Dlaczego kobieta zginęła? W odsłonach serialu, jakie można oglądać od 20 maja, trup ściele się gęsto. Dodatkowo między funkcjonariuszami dochodzi o tarć. Czy wypłynie to na prowadzone śledztwa?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 305
Nowo przyjęta do pracy Ania ma pracować przy kolejnej sprawie wraz z Dagą Górską. W parku znaleziono ciało kobiety – którą policjantki szybko identyfikują jako Beatę Lato, znaną pogodynkę. Kiedy jednak jadą do stacji telewizyjnej porozmawiać o śmierci dziewczyny, przekonują się, że Beata właśnie tam jest - cała i zdrowa szykuje się do kolejnego występu. Kryminalni dowiadują się, że Beata ma siostrę bliźniaczkę, Martę, która miała zatargi z prawem. Marta odsiaduje właśnie wyrok, ale dostała przepustkę na widzenie z dzieckiem. Kryminalni muszą zbadać, czy prezenterka na pewno nie ma nic wspólnego ze śmiercią siostry. konfrontuje się z posterunkowym Wojtalą. Daga Górska odkrywa w końcu, że cała komenda plotkuje już o jej ciąży. Źródło tych opowieści może być tylko jedno – policjantka.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 306
Kuba Walczak doznaje kontuzji podczas joggingu i Paulina zostaje przydzielona do kolejnej sprawy razem z Jankiem Kaszubą. Chłopak ją mocno irytuje, ale służba nie drużba… Zajmują się sprawą prawniczki Alicji, która zginęła we własnym mieszkaniu, przygnieciona ciężkim regałem. Znalazły ją dzieci wracające z weekendu spędzonego z ojcem. To właśnie Rafał, były mąż prawniczki, staje się pierwszym podejrzanym. Mieszkanie jest w stanie kompletnego nieładu – ale nie wydaje się, aby cokolwiek cennego zginęło. Kryminalni zakładają, że między rozwiedzioną parą mogło dojść do awantury, która skończyła się tragicznie. Wach i Kaszuba wkrótce odkrywają jednak, że Alicja była powszechnie nielubiana. Chłodna, wymagająca, a w dodatku zaglądająca do kieliszka - miała wielu wrogów i lista podejrzanych zaczyna się wydłużać.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 307
Walczak decyduje się przemóc kontuzję i wraca do służby w parze z Pauliną Wach. Jagiełło prosi ich o zbadanie sprawy śmierci lokalnego polityka. Z pozoru wszystko wskazuje, że mężczyzna zmarł w naturalny sposób w pokoju hotelowym. Cierpiał na problemy z sercem, miał wszczepiony rozrusznik. Kuba słyszy jednak od obsługi, co się naprawdę działo wieczór wcześniej: polityk spotkał się pewnym biznesmenem na kolacji, a potem – w towarzystwie dziewczyn do wynajęcia – poszli do pokoju. Bolek dorzuca jeszcze, że rozrusznik serca mężczyzny został potraktowany prądem z paralizatora. Teraz pozostaje odkryć, komu zmarły zalazł za skórę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 308
Przechodnie znajdują na przystanku autobusowym ciało młodej kobiety. Została zasztyletowana. Sprawę bada Daga Górska z Markiem Gawlikiem. Dziewczyna pracowała w teatrze i to tam kryminalni zaczynają śledztwo. Koleżanki opowiadają o szczególnie natrętnym wielbicielu, który nękał ofiarę, ale chłopak okazuje się mieć alibi. Daga z Markiem jadą do matki ofiary, przekazać jej smutne wiadomości. Tutaj odkrywają, że matkę też niedawno spotkał wypadek: jej mieszkanie spłonęło. Kryminalni zastanawiają się, czy taka seria nieszczęść w jednej rodzinie to tylko zbieg okoliczności. Kiedy po pracy Marek Gawlik odstawia Dagę do domu, natrafia na mur niechęci ze strony Tośki.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

 

 
Komentarze
© TV4 2019