2019-05-12

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Na tropie zbrodni

0

Morderstwo po kieliszku, tajemnicze utonięcie i… nowy romans. Co wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych od 13 maja? Czy Bolek odnajdzie miłość? Dlaczego Tośka kłamie? Nad czym pracuje Kubis?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 301
Paulina Wach i Kuba Walczak rozpoznają okoliczności śmierci Bronisława, podstarzałego alkoholika, znalezionego we własnym domu z raną głowy. W domu wybuchł pożar, który na szczęście nie zdołał uszkodzić budynku ani zatrzeć śladów. Policjanci szybko dowiadują się, że denat miał zatarg z pewnym deweloperem - przedsiębiorca chciał kupić działkę, na której znajduje się dom ofiary, aby wybudować tam apartamentowiec. Bronisław pod żadnym pozorem nie zgadzał się na transakcję. Ku zaskoczeniu policjantów odnaleziony przez nich najbliższy kompan Bronka od kieliszka ochoczo bierze na siebie winę, twierdząc, że zabił kolegę. Jego opowieść wyjaśnia tajemnicę śmierci – ale nie uwzględnia wielu dowodów znalezionych na miejscu. Podczas badania domu denata Wach zauważa, że między nową patolog - Julią Pakulską a Bolkiem Kowalskim rodzi się chemia.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 302
Wojtala, który wspiera Dagę Górską i Marka Gawlika jako asystent dochodzeniowy w nowej sprawie, trochę przypadkiem podsłuchuje rozmowę telefoniczną Dagi i dochodzi do przekonania, że odkrył wielką tajemnicę: starsza aspirant Górska musi być w ciąży! Wojtala zamierza odtąd roztoczyć nad nią opiekę. Tymczasem w śledztwie w sprawie wypadku w zbiorniku wodnym, w którym zginął jeden z nurków, wiele wskazuje na to, że ktoś przyczynił się do śmierci ofiary. Zgodnie z ustaleniami Bolka powodem zgonu była nieprawidłowa zawartość jednej z butli, z których korzystał zmarły. Kryminalni muszą wyjaśnić, czy to możliwe, że tak doświadczony nurek popełnił błąd. Tropy wskazują na jego wspólnika. Niedługo przed fatalnym nurkowaniem pokłócili się – i to wspólnik był odpowiedzialny za napełnienie butli odpowiednimi mieszankami.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 303
Moment wyboru które ze stażystów – Janek czy Ania – dostanie etat w wydziale kryminalnym zbliża się wielkimi krokami. Bolek Kowalski jest przekonany, że ktoś fałszuje wyniki ich wewnętrznej rywalizacji na korzyść Janka. Jego główną podejrzaną jest Ola Latoszek i Bolek ma zamiar odkryć jej knowania. Sama Latoszek tymczasem rozpracowuje z inspektorem Kubisem sprawę nieudanego napadu na jubilera. Sprawca został ciężko ranny ale po operacji jest zidentyfikowany jako Leon Krajewski, spokojny, praworządny człowiek, który nigdy nie miał kontaktów ze światem przestępczym. Bolek bada zapisy z monitoringu i udaje mu się odkryć, że kiedy mężczyzna został w trakcie napadu postrzelony, wyszeptał kilka słów o swoim synu. Kryminalni muszą odkryć o co chodziło, ponieważ Leon Krajewski nie miał syna…

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 304
Kuba Walczak i Paulina Wach zaczynają dzień w niewielkim barze z burgerami. Nie są tu niestety na śniadaniu, lecz służbowo - właściciela baru znaleziono martwego. Mężczyzna został ciężko poparzony olejem do smażenia frytek. Policjanci ustalają, że zmarły zatrudniał na czarno kilkoro pracowników, którzy nie darzyli go ciepłymi uczuciami – uchodził za złego szefa. Najbardziej podejrzany z pracowników jest Wojtek - miał rozpoczynać zmianę dokładnie wtedy, kiedy zginął właściciel baru. Teraz Wojtka nie można znaleźć, prawdopodobnie wyjechał z miasta. Tymczasem Agata Wachówna odkrywa, że jej młodsza kumpelka, Tośka Wawerska, coś przed nią ukrywa. Dziewczyna w tajemnicy przed wszystkimi zakrada się w jakimś celu na teren ogródków działkowych. Agata podejmuje prywatne śledztwo.

Które wątki są najciekawsze?

 

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

 

 
Komentarze
© TV4 2019