2019-05-04

Mikołaj Białach w stanie krytycznym. Co się stało?

0

„Policjantki i Policjanci”: Czy uda się uratować funkcjonariusza? Juliusz wpada na niekonwencjonalny pomysł, aby wspomóc kolegę. Co wymyślił? W odcinkach serialu emitowanych od 6 maja także: Karinę osaczać będzie tajemniczy prześladowca, Wojtek za wszelką cenę będzie chciał dotrzymać obietnicy danej Nel, a gdy między Aśką i Szymonem zacznie się rozkwitać uczucie, nieoczekiwanie obok pojawi się kobieta z przeszłości Szymona...

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 540
Dyżurny zawiadamia patrol szósty o awanturze w szkole muzycznej. Na miejscu policjanci trafiają w sam środek ostrej kłótni dwóch matek. Gdyby nie Zapała i jego zdecydowane działania, patrol nie mógłby ustalić szczegółów zajścia. Okazuje się, że ktoś kradnie uczniom nuty, wyrzuca instrumenty, zaś rodzice podejrzewają się nawzajem. Zupełnie przez przypadek profos z komendy natrafi na ślad, dzięki któremu policjanci rozwiążą tę sprawę. Tymczasem ktoś włamuje się do mieszkania Kariny (Laura Samojłowicz) . Na policję dzwoni współlokator, który widział złodzieja. Policjantka domyśla się, kto stoi za tym występkiem, ale nikomu nie zdradza swoich obaw. Juliusz (Bogusław Kudłek) chce pomóc Białachowi (Mariusz Węgłowski) i przeprowadzić dogoterapię. W tym celu udaje się do szpitala razem z Luną. Czy pomysł Juliusza ma szansę na powodzenie?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 541
U Zatońskiej (Magda Szczepanek) w domu pojawia się kobieta twierdząca, że została oszukana przez ojca policjantki. Asia postanawia skonfrontować poszkodowaną ze sprawcą zamieszania, czyli własnym ojcem. Tymczasem na patrolu musi wraz Szymonem zająć się zgłoszeniem z jednego z wrocławskich osiedli w sprawie obraźliwych napisów na murze. Jadąc na wezwanie, policjanci nie spodziewają się, ze jednocześnie wezmą udział w rozwiązaniu zagadki morderstwa - z dziesiątego piętra zostaje wypchnięta kobieta. Podejrzenie pada na kochanka, który w tym samym czasie miał znajdować się w pobliżu denatki. Rozmowa z mężczyzną otwiera nowy trop w tej sprawie. W tle zbrodni policjanci mają jeszcze zazdrosnego męża zamordowanej kobiety. Zieliński (Paweł Monsiel) chce pomóc swojej służbowej partnerce i proponuje krótki urlop w swoim domku za miastem. Czy uda się plan na romantyczną wycieczkę?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 542
Na komendzie trwają przygotowania do biegu policjantów. Juliusz dopilnowuje wszystkich szczegółów związanych z tym wydarzeniem. Wojtek Niedźwiecki (Bartek Piekarski) obiecuje Neli, że ten bieg ukończą z medalem. Czy uda mu się dotrzymać obietnicy? Tymczasem na patrolu z Zuzą (Maryla Morydz) Wojtek zajmuje się zgłoszeniem dotyczącym innej małej dziewczynki. Policjantów wezwała jej zaniepokojona matka, która samotnie wychowuje dziecko i ze względu na pracę zawodową często zostawia je pod opieką niani. Tym razem po powrocie do domu znalazła na ciele swojej córki ślady pobicia. Oczywiście główną podejrzaną jest niania. Policjanci przesłuchują kobietę, która od razu przyznaje się do winny. To jednakże nie koniec śledztwa, sprawa zaś znacznie się komplikuje, gdy na jaw wychodzą okoliczności całego zdarzenia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 543
Matka Krzyśka mdleje rano w łazience. Drawscy są bardzo zaniepokojeni tym zasłabnięciem i Emilka (Anna Kukawska) bierze dzień wolny, żeby zostać z teściową. Na komendzie wisi portret pamięciowy Piotra, który włamał się do mieszkania Kariny. Policjanci chcą pomóc koleżance z pracy i jak najszybciej złapać winnego. Karina jednak ma swoje powody by zapomnieć o całej sprawie. Na patrolu z Krzyśkiem dostają wezwanie w sprawie bardzo zagadkowego zaginięcia młodego mężczyzny. Sprawę zgłosiła jego partnerka, która nie może namierzyć narzeczonego. Niestety ona i najbliższa rodzina nie wiedzą dokąd wyjechał poszukiwany. Nie posiadają również informacji na temat jego zawodowego życia. Patrol ma duże trudności w ustaleniu faktów. Jednocześnie w tle śledztwa pojawia się tajemniczy prywatny detektyw. Tego dnia Krzysiek Zapała (Wojciech Sukiennik) musi rozwiązać jeszcze jedną zagadkę zniknięcia. Tym razem chodzi o jego matkę, która opuściła dom pomimo poważnych problemów zdrowotnych.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 544
W życiu Zielińskiego pojawia się Iga, dziewczyna z którą był związany cztery lata temu. Czy namiesza w życiu policjanta? Szymon nadal próbuje zbliżyć się do Zatońskiej, jednakże te nieprzewidziane odwiedziny mogą nieco zepsuć jego starania. Tymczasem Zatońska ratuje nastolatkę próbującą zeskoczyć z dachu budynku. Dziewczyna nie chce wyjawić jaki jest powód jej desperacji. Z czasem zwierza się policjantce Asi, iż jest szantażowana przez chłopaka ze szkoły. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, a źródło problemu tkwi w relacjach dorosłych. Zaczyna się bowiem od skradzionej biżuterii, oskarżonej ukraińskiej gosposi i zbyt dużych oczekiwań matki wobec córki. Wszystko razem mogło zaś doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

 
Komentarze
© TV4 2019