2019-04-19

Zabójstwo naukowca i miłosne zauroczenie Walczaka

0

Najciekawsze wątki w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 22 do 25 kwietnia. Fatalny finał pogoni Jawora za Rębaczem, romans Kuby i nowi policjanci na komendzie. Co jeszcze szykuje los funkcjonariuszom? Czy sprawy osobiste nie zaczną wpływać na pełnione obowiązki?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 289
Romans Kuby Walczaka z nową sąsiadką, Magdą, rozwija się w najlepsze. Oboje wydają się dla siebie stworzeni. Tymczasem w pracy Walczak zajmuje się sprawą zabójstwa profesora Wilczyńskiego i jego żony. Mężczyzna zginął od ciosu nożem, kobieta została zaczadzona przez celowo uszkodzony piecyk. Profesorostwo cieszyło się nieposzlakowaną opinią. Jedyną skazą w ich życiorysie była adoptowana córka, Marianna. Wilczyńscy przez lata nie nawiązali z nią więzi i ostatecznie pozbyli się jej z domu jak tylko dziewczyna skończyła osiemnaście lat. Marianna automatycznie staje się pierwszą podejrzaną. Janek, młody stażysta, który wspiera Walczaka i Wach podczas tego śledztwa, znajduje materiały wskazujące, że profesor mógł nie być tak święty jak wszyscy sądzili. Chłopak dobrze spisuje się w pracy i inspektor Kubis ma dla niego zaskakującą propozycję.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 290
Mija już kilka dni, odkąd zaginęła mała Basia. Komisarz Jawor jest wściekły, kiedy dowiaduje się, że udział Rębacza został wykluczony, a pedofil nie jest już podejrzany w tej sprawie. Kubis, chcąc uspokoić Jawora, przydziela go razem z Dagą Górską do opieki nad stażystami, Anią i Jankiem, którzy prowadzą swoją pierwszą własną sprawę. Jawor jest kłębkiem nerwów i brutalnie traktuje pierwszego podejrzanego, co budzi niepokój Górskiej. Rozdzielają się, a wieczorem do Dagi docierają niepokojące wieści: Rębacz zniknął, w jego mieszkaniu są ślady bójki, a Jawor nie odbiera telefonu i nie nocował w domu. Daga wie, że Jawor zrobił coś nierozważnego. Wojtala podpowiada, że o sprawie może coś wiedzieć Kinga Wilk, która ostatnio bardzo zbliżyła się z Jaworem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 291
Sielanka Kuby Walczaka u boku sąsiadki, Magdy, zostaje zakłócona. Kiedy Paulina przynosi mu wstrząsające wiadomości o finale sprawy Rębacza, Kuba nie ma wyjścia i musi opowiedzieć Magdzie, czym naprawdę zajmuje się na co dzień. Tymczasem pojawia się sprawa zaginięcia studenta, Sebastiana. Zeznania przyjaciół chłopaka wskazują, że być może zaginiony po prostu pojechał powłóczyć się po górach, nie zawiadamiając nikogo. Niestety, niedługo potem znalezione zostaje ciało czterdziestoletniego Piotra Dębickiego. Telefon Dębickiego ostatnio logował się w barze, w którym pracował Sebastian. Wach i Walczak domyślają się, że to nie przypadek – morderstwo i zaginięcie w jakiś sposób muszą być ze sobą powiązane.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 292
Górska i Kubis prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Michała Darskiego, którego ciało znaleziono pod jego blokiem. Otwarte okno sugeruje, że chłopak mógł popełnić samobójstwo, ale kryminalni znajdują w jego mieszkaniu liczne ślady świadczące, że ktoś mu pomógł w ostatnim kroku za parapet. Jak się dowiadują, Darski był obiecującym kierowcą rajdowym - miał spory talent i wróżono mu zawodową karierę. Jakiś czas temu porzucił jednak treningi, wdał się w narkotyki i ścigał się wyłącznie w nielegalnych nocnych wyścigach po ulicach miasta. W trakcie jednej z ostatnich takich imprez ciężko potrącona została przypadkowa kobieta. Śledczy muszą zbadać, czy miało to związek ze sprawą. Pod gabinetem Kubisa pojawiają się też oficerowie CBŚP, Wawerski i Gawlik. Sytuacja w macierzystej jednostce stała się nieprzyjemna i obydwaj mają w rękach podania o przeniesienie do wydziału kryminalnego.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze
© TV4 2019