2019-04-19

„Policjantki i Policjanci”: Antyterroryści wkraczają do akcji

0

Funkcjonariusze proszą o wsparcie. Awantura zmieni się w strzelaninę... Zuzę czeka zemsta instruktora tańca, Krzysiek zwątpi w szczerość swojej partnerki, a Białach borykać się będzie z trudami życia na wózku. Co wydarzy się w odcinkach serialu emitowanych od 22 do 26 kwietnia?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 530
Zuza - po nieudanej próbie przyłapania Alana, instruktora szkoły tańca, na gorącym uczynku - nadal jest gotowa na poświęcenie i doprowadzenie śledztwa do końca. Ryzyko jest duże, ale tym razem Wojtek czeka w pogotowiu, zabezpieczając Zuzę, by nie doszło do kolejnej nieprzyjemnej dla niej sytuacji. Tymczasem na komendzie załoga numer osiem otrzymuje zgłoszenie kradzieży w sklepie z używaną odzieżą. Właściciel przyznaje, że całe zdarzenie przewidziała wróżka, z której usług skorzystał kilka dni temu. Policjanci nie wierzą w nadprzyrodzone moce kobiety. Podejrzewają raczej, iż kobieta ma sporo na sumieniu. Podczas zatrzymania wróżka daje sercowe rady profosowi. Czy Adam skorzysta z mocy tarota?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 531
Na komendzie pojawia się małżeństwo poważnie zaniepokojone o swoją dorosłą córkę, która unika kontaktu z rodziną. Ponieważ nie wpuszcza ich nawet do swojego domu, rodzice uważają że jest zastraszana przez własnego męża. Karina Wolniewicz i Krzysiek Zapała podejmując interwencję, nie spodziewają się, że rodzinny konflikt to tylko wierzchołek góry lodowej, a cała sprawa skończy się przy wsparciu służb antyterrorystycznych. Tymczasem Radek, policyjny rzecznik prasowy, zaniedbuje obowiązki służbowe, ponieważ w teście internetowym zdiagnozował u siebie ciężką depresję. Czy ktoś z policyjnych kolegów potraktuje sprawę poważnie i wyciągnie do niego pomocną dłoń? Krzysztof Zapała odkrywa, że jego koleżanka z patrolu ukrywa pewne fakty z życia prywatnego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 532
Zatońska w drodze na komendę uczestniczy w interwencji. Młoda dziewczyna mdleje na ulicy. Po badaniach okazuje się, że ma we krwi pochodną amfetaminy. Sama poszkodowana zaprzecza, by brała jakiekolwiek narkotyki. W trakcie śledztwa patrol szósty próbuje znaleźć źródło zagrożenia. Tymczasem Białach nadal przeżywa ciężkie chwile, mimo że Wysocka stara się jak najlepiej nim zaopiekować. Mikołajowi trudno jest dostrzec sens życia w sytuacji kiedy skazany jest na wózek inwalidzki. Czy jest dla niego jeszcze nadzieja? Zatońska próbuje skontaktować się z Zuzą Kowal. Policjantka obawia się, że nagłe zniknięcie koleżanki ma związek ze sprawą szkoły tańca i czuje się odpowiedzialna za całą sytuację.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 533
Na komendzie pojawia się Alan ze szkoły tańca. Składa zeznania obciążające Zuzę Kowal. Sama Zuza przechodzi test na wykrycie narkotyków. Czekając na wyniki, Kowal dostaje przydział na patrol z Zatońską. Obie kombinują, jak tym razem skutecznie przyłapać instruktora tańca. Tymczasem komenda odbiera zgłoszenie o pobiciu dziewczyny. Nastolatka nie jest chętna do współpracy z policją. Rodzice poszkodowanej sugerują, by przyjrzeć się jednej z jej koleżanek, pochodzącej z patologicznej rodziny. Policjantki docierają również do szkoły, jednak wśród uczniów panuje zmowa milczenia, zaś dyrekcja nie ma o niczym pojęcia. Śledztwo rozkręca się dopiero, gdy policjantki natrafiają na internetowe filmiki z udziałem młodzieży.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 534
Krzysiek odnosi wrażenie, że Karina nie jest z nim szczera. Policjantka, chcąc rozładować napięcie, zaprasza go do siebie do domu na śniadanie. Chce go przekonać, że nic nie ukrywa. Czy jednak rzeczywiście tak jest ? Krzysiek pozostaje czujny, mając w pamięci historię z dawną koleżanką ze służby. Na patrolu Karina i Krzysiek interweniują w sprawie pobitego mężczyzny. Po wstępnym śledztwie wychodzi na jaw, że poszkodowany to były nauczyciel, który oskarżany jest o próbę gwałtu na dawnej uczennicy, przez co stał się obiektem ostracyzmu społecznego. Policjanci postanawiają przyjrzeć się bliżej całej sytuacji. Tymczasem Juliusz znajduje nowy sposób na tresurę policyjnego psa, wzbudzając tym samym irytację wszystkich pracowników komendy. Luna jednak szybko poradzi sobie z innowacyjnym pomysłem swojego pana.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

Komentarze
© TV4 2019