2019-04-13

Czy praca „pod przykrywką” pomoże znaleźć mordercę?

0

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Najciekawsze wątki od 15 do 18 kwietnia? Kto stoi za zabójstwem w środowisku bezdomnych? Czy cheerlederka zginęła przez zazdrość? O czym myśli komisarz Jawor? To tylko niektóre z ciekawych historii, jakie pojawią się w serialu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 285
Kuba Walczak ciężko przeżywa zniknięcie Izy. Swoim zwyczajem, zaczyna zaglądać do kieliszka i traci nad tym kontrolę. Paulina Wach proponuje mu, żeby wpadł do niej – jeżeli już ma pić, niech przynajmniej robi to w sposób cywilizowany. Walczak, jak to Walczak, skorzysta z tego zaproszenia nieco na opak... Tymczasem w pracy razem prowadzą sprawę zabójstwa bezdomnego Mietka. Koledzy zabitego sygnalizują policji, że już od jakiegoś czasu ktoś na nich poluje. Kryminalni nie mają żadnego tropu, więc Walczak decyduje się na pracę pod przykrywką – i tak nie ma po co wracać do domu, więc równie dobrze może przez kilka dni pomieszkać z bezdomnymi…

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 286
Latoszek zgłasza się do Kubisa. W wyniku ostatnich przejść nie jest w stanie pełnić normalnej służby. Zirytowany naczelnik wymyśli dla niej pokutę. Tymczasem Paulina Wach odsłuchuje zaskakujące wyznanie, jakie w nocy nagrał jej na telefonie Kuba Walczak. Jedzie do Kuby, ale na miejscu okazuje się, że jest u niego już ktoś inny… Paulina nie ma ochoty oglądać Walczaka, ale muszą razem poprowadzić sprawę zabójstwa cheerleaderki z miejscowego klubu koszykarskiego. Ofiara najprawdopodobniej zginęła od ciosu pucharem, który dziewczyny ostatnio zdobyły na ważnych zawodach. Nad ciałem Klaudii widziano jej chłopaka - Kamila.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 287
Oficerowie Wilk i Jawor zajmują się sprawą śmierci pani Marii, starszej kobiety dokarmiającej bezpańskie koty z okolicznych piwnic. Jak każda „kociara” pani Maria miała swoich zaprzysięgłych wrogów – czy któryś z nich mógł jednak posunąć się tak daleko? Na ciekawy trop wpada Bolek Kowalski, który odnajduje w piwnicy rzadki gatunek pająka. Stawonóg na pewno nie znalazł się tam przypadkiem. W biurze Bolka pojawia się nowa pani patolog. Bolek usiłuje zrobić na niej wrażenie swoją wiedzą o pająkach – ale doktor Julia Pakulska jest najwyraźniej do niego źle nastawiona. Komisarz Jawor cały czas myślami jest przy sprawie zaginionej małej Basi. Zaczyna lekceważyć bieżące sprawy do tego stopnia, że popełnia błąd.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 288
Naczelnik kieruje niesprawną Olę Latoszek do nowego zadania. Ma zająć się rekrutacją stażystów, którzy dołączą do wydziału kryminalnego. Ola nawet nie przeczuwa, jakie typy ludzkie trafią do jej gabinetu. Komisarz Jawor dochodzi do siebie po postrzale, toteż Daga Górska prowadzi śledztwo we współpracy z Pauliną Wach. Zajmują się sprawą śmierci psychoterapeuty, który został uduszony krawatem we własnym gabinecie. Policjantki sprawdzają pacjentów, z którymi pracował denat. Pierwszym podejrzanym jest mąż jednej z kobiet, która przychodziła na psychoterapię – mężczyzna podejrzewał, że żona zdradzała go z terapeutą. Jawor tymczasem korzysta z wolnych dni i rozwija swoje prywatne śledztwo. Ponownie odwiedza Rębacza…

 Które wątki są najciekawsze?

 Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: 10. sezon równie dramatyczny?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co nowego?
Kryzys Białacha, tajemnicze odkrycie na komendzie i…
Nowe sezony serialowych hitów Czwórki od 4 marca

Komentarze
© TV4 2019