„Sprawiedliwi. Trójmiasto” - odcinek 153
Śledztwo w sprawie „Szubienicznika” wchodzi w decydującą fazę. Na miejscu odnalezienia zwłok braci Mrozowskich kryminalni odkrywają karteczkę z rysunkiem szubienicy i słowem „impas” - co jest zapowiedzią kolejnej i ostatniej zbrodni. Na szczęście sierżant Wiktor Serafin i aspirant Maja Osica już wiedzą, kto jest seryjnym mordercą - on uznał system prawny za niewydolny i postanowił osobiście wymierzać sprawiedliwość. Mężczyzna wciąż jednak pozostaje na wolności i nie wiadomo, gdzie uderzy. Dlatego kryminalni obstawiają dwa miejsca związane z historycznymi egzekucjami w Trójmieście. Przełom następuje, gdy Kiszczak odkrywa, że on jest siostrzeńcem ostatniego kata w Polsce, co w końcu pozwala trafić na miejsce, gdzie przebywa podejrzany.
„Sprawiedliwi. Trójmiasto” - odcinek 154
Starsza aspirant Patrycja Berg i starszy aspirant Maksym Pietras kontynuują dochodzenie w sprawie serii makabrycznych morderstw, w wyniku których ofiarom usunięto partie mięśni oraz narządy wewnętrzne. Do tej pory w podobny sposób uśmiercono trzy osoby i każda z nich była klientką niejakiej Anety Brylskiej - dietetyczki i znawczyni praktyk kanibalistycznych. Podczas przeszukania jej domu policja odkrywa, że Brylska nie żyje - ktoś usunął jej mózg, a ciało ukrył w piwnicznej zamrażarce. Analiza listy jej klientów pozwala ustalić śledczym, kto będzie kolejnym celem mordercy. To Polina Szewczenko, a dokładniej nienarodzone dziecko, które nosi pod sercem.
„Sprawiedliwi. Trójmiasto” - odcinek 155
Na plaży znaleziono zmasakrowane zwłoki policjanta, który pracował dla Barabasza. Ofierze wyrwano zęby i odcięto dłoń piłą - co wskazuje na działanie Olka Jóźwiaka, pseudonim „Papa”. Zdaniem prokuratora Piłata oznacza to jedno - że na terenie Trójmiasta wkrótce wybuchnie wojna gangów. Z tego powodu prokurator zgłasza się do Szredera i naciska na współpracę poza oficjalnymi procedurami. W tym samym czasie Barabasz dowiaduje się, że w jego szeregach działa kret. Gangster rozpoczyna prywatne śledztwo i ku swemu zaskoczeniu odnajduje dokumenty sugerujące, że Sonia współpracuje z białoruskim wywiadem i prawnikiem Jóźwiaka.
„Sprawiedliwi. Trójmiasto” - odcinek 156
Finał sezonu. Po odbiciu Kiszczaka Szreder kontynuuje brudną robotę, wiedząc, że powrót do procedur oznacza zwycięstwo bandytów. Od prokuratora Piłata otrzymuje informację o śmierci Barabasza, co utwierdza go w przekonaniu, że jedynym wyjściem jest eliminacja Jóźwiaka. Działanie w pojedynkę nie kończy się jednak dobrze - Szreder wpada w pułapkę i zostaje wywieziony do lasu, gdzie ma zostać stracony... Równolegle Gołaszewski mierzy się z faktem, że klan Jóźwiaka przejmuje kontrolę nad miastem. Sytuacja staje się krytyczna, gdy szef otrzymuje rozkaz odsunięcia swojej jednostki od śledztwa - to ewidentny dowód rozległości wpływów Jóźwiaka. Mimo to Musashi nie odpuszcza i wysyła jednostkę AT na spotkanie z bandytami...
„Sprawiedliwi. Trójmiasto” od poniedziałku do czwartku o godz. 21:30 w Czwórce.