2023-11-03

„Policjantki i Policjanci”: Tak blisko rozwiązania zagadki...

0

Oglądaj odcinki 1091, 1092, 1093, 1094 oraz 1095 od 6 do 10 listopada na antenie Czwórki. Co nowego w serialu opowiadającym o pracy i życiu funkcjonariuszy patrolujących ulice Wrocławia? Które wątki mogą skraść serca widzów hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1091
Oficer dyżurny Jacek Nowak przez policyjne radio przekazuje zgłoszenie o potrąconym rowerzyście. Patrol piąty w składzie podkomisarz Lena Kamińska i sierżant sztabowy Krzysztof Zapała ruszają na miejsce wypadku. Niestety, nie ma tam żadnych śladów zdarzenia. Chwile później pojawia się kobieta, która była świadkiem wypadku, ale uzyskane od niej informacje niewiele wnoszą do sprawy. Dzięki starannemu przeszukaniu okolicy policjanci w końcu trafiają na trop, którym jest uszkodzony rower. Dzięki oznakowaniu pojazdu patrolowi piątemu udaje się zlokalizować właściciela. Mężczyzna zaprzecza, że był uczestnikiem wypadku. Lena i Krzysztof są zaintrygowani takim obrotem sprawy. Chwilę później ich rozmówca zostaje postrzelony. Podkomisarz Kamińska i sierżant Zapała otwierają śledztwo.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1092
Podczas patrolowania ulic aspirant sztabowy Natalia Mróz zauważa nieprzytomnego rannego chłopaka. Parę metrów od niego technik policyjny odnajduje zakrwawiony kamień, którym prawdopodobnie zaatakowano ofiarę. Policjanci próbują ustalić tożsamość poszkodowanego. W końcu udaje się dotrzeć do jego rodziców, ale małżeństwo okazuje się nie być zainteresowane losem syna. W trakcie śledztwa policjanci odkrywają, że poszkodowany zarabiał na życie, pracując w agencji towarzyskiej. Policjanci jadą tam by porozmawiać z właścicielem i innymi pracownikami. Głównym podejrzanym staje się ostatni klient młodego chłopaka. Mężczyzna nie chce rozmawiać o całej sprawie przy swojej małżonce i nie przyznaje się do skrzywdzenia chłopaka. Policjanci muszą zweryfikować zdobyte informacje.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1093
Policjanci z patrolu siódmego dostają zawiadomienie o zniszczeniu mienia. W nocy w komisie samochodowym ktoś poprzebijał opony w autach. Połowa samochodów wystawionych na sprzedaż ma podziurawione koła. Właściciel komisu pokazuje policjantom nagranie z monitoringu. Okazuje się, że widać na nim tablice rejestracyjne wozu, którym przyjechali wandale. Zarejestrowany jest na emerytowanego złodzieja. Policjanci postanawiają złożyć mu wizytę. Podejrzany twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. Przełom w sprawie przynosi kolejne nagranie, tym razem sprzed kilku dni. Widać na nim, że jeden z pracowników miał już do czynienia z wandalami. Patrol siódmy, w składzie podkomisarz Miłosz Bachleda i aspirant sztabowy Mikołaj Białach, szykuje się do przesłuchania kolejnego podejrzanego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1094
W jednym z miejskich parków znaleziono pobitego mężczyznę. Patrol piąty zastaje na miejscu kobietę w trakcie reanimacji poszkodowanego. Chwilę później pojawia się pogotowie. Niestety mężczyzny nie udaje się uratować. Teraz sprawa dotyczy już nie pobicia, ale zabójstwa. Denat był w kryzysie bezdomności. Niedaleko ciała technik policyjny znajduje brelok warsztatu samochodowego. To tam w pierwszej kolejności udają się policjanci. W śledztwie, ku niezadowoleniu Zapały, wspiera ich komisarz Tomasz Szulc. Właściciel warsztatu bez problemu rozpoznaje denata na zdjęciu z komórki jednego z policjantów. Wskazuje patrolowi piątemu dom zamordowanego. W pobliżu zaczepia policjantów sąsiad, który okazuje się być dobrym źródłem informacji. Sprawa nabiera rozpędu po rozmowie z przedstawicielem fundacji, która pomaga ludziom w kryzysie bezdomności.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1095
Służba patrolu szóstego zaczyna się dość nietypowo i niebezpiecznie. Pod komendą pojawia się człowiek z niewypałem. Mężczyzna chce przekazać policji bombę, którą wykopał we własnym ogródku. Sytuacja zostaje opanowana dzięki wsparciu ekipy saperów. Tymczasem Marek udaje się na cywilny ślub swojej dawnej koleżanki. Niestety, na ślubie też jest nerwowo, bo nie dociera na niego główny zainteresowany, czyli pan młody. Marek, aby wesprzeć znajomą, rozpoczyna poszukiwania narzeczonego. Ostatni widzieli go jego koledzy podczas wieczoru kawalerskiego. Chwilę później policjant odnajduje go w jego łazience z podciętymi żyłami. Marek w ostatnim momencie ratuje pana młodego, który targnął się na własne życie. Co takiego się wydarzyło, że mężczyzna podjął próbę samobójczą w dniu swojego ślubu? Odpowiedź na to pytanie mogą znać uczestnicy wieczoru kawalerskiego. Patrol szósty rozpoczyna ich przesłuchania.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.