2023-09-11

„Para do gara”: Wyspiątka w kuchniach Mateusza Gesslera

0

Uczestnicy „Love Island. Wyspa miłości” w sprawdzianie z gotowania i komunikacji. Widzowie po raz pierwszy mogą poznać ich od kuchni, oglądając ich zmagania z kulinarnym wyzwaniem i przekazywaniu instrukcji na odległość pod presją czasu i rywalizacji. To w szóstym odcinku programu, a co w piątej odsłonie nowego kulinarnego show? „Para do gara. Ona mówi, on gotuje” w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w Czwórce.

Nowi uczestnicy
W piątym odcinku show zmagania następujących par: Olga i Konrad z Warszawy - spokojna i poukładana analityczka i kochający rywalizację marketingowiec, Justyna i Marek ze Złotowa - świetnie uzupełniające się małżeństwo księgowej i rolnika oraz Daria i Łukasz z  Warszawy - żywiołowa tancerka i przedstawiciel handlowy, pracujący także jako sędzia piłkarski.

Klasycznie, ale na nowo
Zawodnicy mierzą się daniem łączącym polską tradycję z elementami innowacji. Pierogi z kozim serem, suszonymi pomidorami i bazylią nie są tak trudnym daniem, jeśli gotujący trzyma się przepisu i proporcji. Nasi bohaterowie nie trzymają się ani jednego, ani drugiego, za to pokazują, co młodzieńcza fantazja może zrobić z tradycją… Ciasto Łukasza przypomina bardziej zaprawę murarską, a Marka - gładź tynkarską. Z kolei Olga i Konrad pokazują, jak do gotowania i kuchennego wałka podejść z uczuciem.

„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” - odcinek 5 w sobotę 16 września o godz. 17:00 w Czwórce oraz 23 września o godz. 12:40 w Polsacie.

Najlepsze Wyspiątka
W szóstym odcinku programu spotykają się dwie pary z czwartej edycji randkowego reality show „Love Island. Wyspa miłości”: jego zwycięzcy - Magdalena Lichota i Wiktor Biernacki oraz laureaci drugiego miejsca - Aleksandra Stręk i Adrian Wdowiak. Do rywalizacji przystępują także zwycięzcy trzeciej edycji - Caroline Juchniewicz i Mateusz Zacharczuk. Piękne dziewczyny i przystojni chłopcy w kuchni prezentują się wyśmienicie, ale czy to samo da się powiedzieć o efektach ich pracy?

Receptura i wykonanie
Zadanie nie jest łatwe, bo przepis na łososia w cieście francuskim w otulinie z sosu szafranowego wymaga nadania efektownego kształtu potrawie. Ola i Adrian nie ze wszystkim sobie radzą, ale ich danie z pewnością przeszłoby kontrolę sanepidu, bo Adrian okazuje się istnym czyścioszkiem. Caroline i Mateusz powinni uważać na przyszłość, bo myląc łyżki z whisky, można różnie skończyć. Magda i Wiktor wykazują się za to kreatywnością, bo zamiast ryby tworzą syrenkę morską...

„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” - odcinek 6 w niedzielę 17 września o godz. 17:00 w Czwórce oraz 24 września o godz. 12:40 w Polsacie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TV4 Czwórka (@tv4czworkaofficial)

O gotowaniu i związkach
„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” to nowy program rozrywkowy, którego gospodarzem jest Mateusz Gessler - znakomity kucharz, restaurator, autor książek i juror programów kulinarnych. W każdym odcinku show śledzimy rywalizację trzech par uczestników – małżeństw, rodzeństw lub przyjaciół – o zwycięstwo i nagrodę pieniężną za najlepiej przyrządzone danie według przepisu prowadzącego.

Reguły gry
Na wstępie prowadzący zapoznaje uczestniczki z przepisem swojego autorstwa. Panie nie mogą robić notatek ani towarzyszyć swoim partnerom podczas gotowania. Kiedy opuszczają studio, do akcji, w trzech zaaranżowanych kuchniach, wkraczają panowie. Każdy z nich musi przygotować danie jak najbliższe oryginału, w ściśle określonym czasie i pod dyktando swojej partnerki, obserwującej go na ekranie i porozumiewającej się z nim przez zestaw słuchawkowy. Oceny i punktacji gotowych potraw uczestniczki dokonują podczas degustacji z zasłoniętymi oczami, a na koniec swoje punkty przyznaje także Mateusz Gessler.

Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska.

  

Para do gara. Ona mówi, on gotuje w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w Czwórce.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat