2023-09-08

„Policjantki i Policjanci”: Kiedy sąsiad obserwuje sąsiada

0

Oglądaj odcinki 1051, 1052, 1053, 1054, 1055 od 11 do 15 września na antenie Czwórki. Co nowego w serialu opowiadającym o pracy i życiu policjantów patrolujących ulice Wrocławia? Które wątki mogą skraść serca widzów hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1051
Na komendzie pojawia się wyjątkowy gość, bliski przyjaciel podkomisarza Miłosza Bachledy. Rozmowa z nim jest pocieszająca dla policjanta, który nadal cierpi po odejściu Jagny. Tymczasem jest pierwsze zgłoszenie dla patrolu siódmego. Dotyczy ono włamania, w którym brak oczywistych śladów. Jedynie stłuczone lustro zaniepokoiło właścicielkę mieszkania. Swoje podejrzenia kieruje na byłego chłopaka, który mógł w przeszłości niepostrzeżenie dorobić sobie klucze i teraz je wykorzystać. Dodatkowo mężczyzna od jakiegoś czasu wysyła poszkodowanej smsy z pogróżkami. Aspirant sztabowy Białach i podkomisarz Bachleda od razu sprawdzają podsunięty trop. W międzyczasie do oficera dyżurnego Jacka Nowaka odzywa się jeden z policyjnych informatorów, który twierdzi, że wpadł na trop przestępstwa. Patrol siódmy rusza na miejsce, aby zweryfikować zgłoszenie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1052
Dochodzi do kradzieży w bogatej dzielnicy. Obrabowany zostaje jeden z domów. Złodziej zabrał całą biżuterię z tajnej skrytki właścicielki, a także intymne nagrania zrobione podczas zbliżenia z mężem. Poszkodowani podejrzewają zwolnioną niedawno pomoc domową. Patrol piąty w składzie sierżant sztabowy Krzysztof Zapała i podkomisarz Lena Kamińska, próbują odnaleźć podejrzaną o kradzież kobietę. Okazuje się, że przebywa ona nielegalnie w kraju, a w jej mieszkaniu znajduje się część skradzionej biżuterii. Tymczasem kobieta zapewnia o swojej niewinności. Chwilę później pojawia się nagranie z żądaniem okupu. Policjanci ruszają z poszkodowaną w miejsce wyznaczone przez szantażystę. Czy uda się ująć sprawcę? Krzysztof Zapała przez cały czas trwania służby ma wrażenie, że jest przez kogoś obserwowany. Nie podejrzewa jednak żadnego zagrożenia i umawia się z Emilką na spotkanie przy kawie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1053
Na komendzie pojawia się koleżanka Marka z czasów studiów medycznych. Kobieta martwi się o jedną ze swoich pacjentek, z którą nie może się skontaktować. Niestety pacjentka ma bardzo złe wyniki i znajoma Marka podejrzewa najgorsze. Patrol szósty rusza na pomoc. W miejscu zamieszkania nie znajdują nikogo, natomiast już chwilę później zjawia się wścibska sąsiadka. Dzięki niej policjanci wkrótce znajdują poszukiwaną. Sprawa nie zostaje jednak zamknięta, gdyż w ręce Marka przez przypadek trafia dokumentacja medyczna, w której zauważa pewne nieścisłości i postanawia odwiedzić szpital, w którym pracuje znajoma. Tam dochodzi do konfrontacji policjanta ze znanym mu profesorem medycyny. Patrol szósty wpada na trop poważnego przestępstwa. Rusza śledztwo, w którym policjanci będą musieli wspomóc się małą prowokacją. Tymczasem techniczka Klara nadal zarzuca sieci na przystojnego aspiranta sztabowego. Tym razem wybiera się z Markiem i jego synem do pizzerii.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1054
Patrol siódmy zostaje wezwany do sprawy zakłócania spokoju na jednym z miejskich osiedli. Na miejscu policjanci przekonują się, że to zdesperowany ojciec, szukający kontaktu z synem, jest powodem zamieszania. Mężczyzna skarży się, że jego eks utrudnia mu celowo kontakt z dzieckiem. Policjanci w awanturniku rozpoznają byłego zawodnika MMA. Niestety mimo pouczenia, konflikt trwa nadal. Mężczyzna wdaje się w szarpaninę z obecnym partnerem swojej byłej żony. Patrol siódmy w końcu skutecznie opanowuje sytuację. Jednakże tylko do czasu, bo chwilę później dochodzi do próby zabójstwa. Głównym podejrzanym jest zawodnik MMA. Podkomisarz Bachleda i aspirant sztabowy Białach rozpoczynają poszukiwania podejrzanego. W międzyczasie pojawia się kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące ekshibicjonisty w jednym z parków. Policjanci ruszają na poszukiwania. Finalnie spotyka ich nietypowa niespodzianka.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1055
Patrol piąty pracuje wyjątkowo w zmienionym składzie. Podkomisarz Lenie Kamińskiej towarzyszy starsza sierżant Emilka Drawska-Zapała. Policjantki jadą do szkoły ponadpodstawowej, z której przyszło zgłoszenie o pobiciu nastolatka. W pełnej uczniów i nauczycieli placówce Lena i Emilka nie mogą jednak znaleźć wiarygodnych świadków zdarzenia, bo każdy z przesłuchiwanych zeznaje inaczej. W trakcie śledztwa powoli wychodzą na jaw fakty obciążające samego poszkodowanego. I chociaż sprawa wydaje się skomplikowana, w końcu udaje się znaleźć właściwy trop. Tego samego dnia policjantki ruszają na pomoc właścicielowi zakładu pogrzebowego. Mężczyzna zgłosił włamanie i zniszczenie mienia. Jak się okazuje, tym razem za przestępstwo może odpowiadać nietypowy nieboszczyk...

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.