2023-05-24

Anna Bosak: Natalia inspiruje realne działania na rzecz kobiet

0

Aktorka i popularna tancerka w produkcji „Policjantki i Policjanci” gra jedną z czołowych bohaterek. Uwielbiana przez widzów wieczornego hitu Czwórki Natalia Mróz tworzy charyzmatyczny duet z Markiem Korwickim (Wojtek Sikora). W rozmowie z TV4.PL opowiada o swojej roli i pracy na planie serialu. Co dały jej doświadczenia sceniczne? W jaki sposób Anna Bosak, także dzięki swojej postaci, stara się pomagać innym kobietom?

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatboxgo.pl.

- Ile jest Natalii Mróz z serialu w Annie Bosak? Czy kreowanie tej bohaterki jest dla Pani łatwe?
- Na pewno musiałabym powiedzieć o pewnego rodzaju konkretnym podejściu do życia. Jest to cecha, która łączy zarówno mnie, jak i bohaterkę. Z tym wiąże się także stanowczość. To są te aspekty, które są nam wspólne. Ponadto sprawność fizyczna jest tym, co nas łączy. Na szczęście nie mam jej pecha do facetów. Teraz w życiu Natalii pojawił się jej serialowy partner, czyli Marek Korwicki i być może to będzie szczęśliwa miłość, ale tego jeszcze nie wiemy. Zobaczymy, jak ich losy się dalej rozwiną. Ponieważ, jak to w życiu bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Są różnego rodzaju perypetie, nie wszystkie osoby są nam przychylne... Los płata figle i wszystko idzie pod górkę…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez POLICJANTKI I POLICJANCI (@policjantkipolicjanci)

- Jak tancerka odnajduje się jako policjantka? Jakie doświadczenia sceniczne wnosi Pani do serialu?
- Z uwagi na życiowe doświadczenie ciężko jest rozgraniczyć, które doświadczenia wnoszą coś do tych, które obecnie budujemy, lub są zupełnie oderwane. Dlatego muszę powiedzieć, że z każdego doświadczenia czerpie się nowe historie, wyzwania, na podstawie tego co się już wie... Myślę ze sprawność fizyczna, koordynacja ruchowa, generalnie otwartość na wyzwania to jest coś, z czego mogę bardzo korzystać w serialu „Policjantki i Policjanci”. Z doświadczenia scenicznego w tańcu wnoszę pewność siebie i to, że stoję stabilnie na dwóch nogach. To w ogóle w życiu mi dobrze służy i to na pewno pochodzi z tańca.

- Trudne chwile w małżeństwie, rozwód Natalii, przemocowy związek - grana przez Panią bohaterka to silna kobieta czy jednak krucha istota? Czy losy jej postaci mogą inspirować inne kobiety w trudnym czasie?
- Los ewidentnie nie oszczędza Natalii i jej życie jest obfitujące w trudne doświadczenia i wyzwania. Faktycznie ona miała taki moment załamania w związku z Arkiem i znalazła pocieszenie oraz wsparcie w ramionach Marka, który trwał przy niej wiernie. Wierzę, że osoby oglądające serial nie utracą nadziei, że nawet po największej burzy, wychodzi słońce, nadchodzi spokój. Czego życzę osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Na pewno losy i życie Natalii było inspiracją dla moich własnych działań, jak rozmowy live, które prowadzę na moich profilach społecznościowych o tematyce związanej z przemocą. Te rozmowy są również udostępniane przez profil „Policjantek i Policjantów”. Serdecznie do nich zachęcam. Mówię w nich, jak kobiety mogą się bronić w różnych sytuacjach. Taka tematyka - jak przeciwdziałać przemocy w bliskich relacjach - jest potrzebna i nigdy za wiele nie można o tym mówić!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Bosak | Zdrowy kręgosłup (@_annabosak)

- Prawdziwe policyjne historie czy życie osobiste głównych bohaterów? Które wątki są według Pani najbardziej interesujące i poruszające?
- To prywatne wątki naszych bohaterów są dla naszych widzów taką oczekiwaną i pożądaną częścią serialu. Szczególnie, kiedy dzieje się tak dużo w życiu Natalii i Marka. Tu należy się upatrywać magnesu dla naszych fanów.

- W jaki sposób zachęciłaby Pani nowe osoby do oglądania serialu „Policjantki i Policjanci”?
- Z doświadczeniem, jakie zdobywamy z każdym kolejnym odcinkiem, nie ma nudy. Fajne akcje się dzieją, jest dużo wątków sensacyjnych. Zawsze bardzo cieszą mnie te wymagające sceny jak pościgi, bójki, strzelaniny. W takich dniach dowiaduję się coraz więcej o sobie i coraz więcej się uczę. Mamy kontakt ze wspaniałymi specjalistami, wyjątkowymi choreografami od takich walk. Są to prawdziwi policjanci oraz antyterroryści. Na placu boju, jakim jest życie, widać także te zmagania, dlatego zapraszam na fajne akcje. Zachęcam widzów, aby śledzili nasze dalsze losy. Mam nadzieję, że będziemy prowodyrami uśmiechu, wzruszeń, ale tez zapartego tchu. Zapraszam widzów od poniedziałku do piątku na antenę Czwórki!

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.