2023-01-12

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 66: Owoce rzemiosła

0

Trwają poszukiwania wyjątkowych okazów w świecie kolekcjonerów sztuki Czwórki. Co ciekawego przywożą goście do studia? Kunsztownie odrestaurowany fotel to jedna z perełek w 66. odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Ponadto lampka w kształcie Kaczora Donalda, patera z uszami oraz świecznik. Jakie skrywają historie i ile są warte? Które zachwycają prowadzącego program, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Wzorowa renowacja
Bartosz z Tucholi przywiózł do programu piękny i odnowiony duński fotel. Jak rozpoznać skandynawski design i poprawnie przeprowadzić krok po kroku renowację drewna, zdradza perfekcjonista w tej dziedzinie, Daniel Stoiński - kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel autorskiej pracowni renowacji i sklepu z powojennym designem. Mebel Bartosza urzeka wszystkich, co znajduje odbicie w licytacji. Ile jest wart ten wyjątkowy model?

Dla wnuczka
Kolejny skarb to lampka w kształcie Kaczora Donalda z lat 80., należąca do Rafała z Lubina. Oceną tego przedmiotu zajmuje się Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy on-line sprzedającej design. Licytacja tego skarbu ma zaskakujący finał, jakiego dotąd w programie nie było.

Na kaczkę
Pan Robert prezentuje Łowcom rzadko spotykaną paterę z uszami. O nietypowym i leciwym już wyrobie z Włocławka ciekawie opowiada Katarzyna Jasiołek, specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła oraz autorka książek o wzornictwie. Kogo zachwyca ten skarb?

Fikuśny świecznik
Na koniec Łukasz z Katowic i jego zabawna historia o rodzinnych wykopaliskach skrywających skarby, a wśród nich świecznik Julian z Mirostowic. Na jaką kwotę wycenia ten przedmiot Katarzyna Jasiołek? Za ile gotowi są go kupić Łowcy?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.