2022-11-08

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 37: Moc historii

0

Cena rośnie, gdy przedmioty są związane z ważnymi wydarzeniami lub bardzo stare. Często coś symbolizują lub są świadectwem minionej epoki. Ale czasem wystarczy, że mają ciekawy design lub są po prostu piękne. Jakie historie kryją się za oferowanymi przez sprzedających skarbami? Co budzi największe emocje u Łowców? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Patriotyk
Z 37. odcinka programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” można się dowiedzieć, czym są patriotyki. O przedmiocie odziedziczonym po dziadku, stworzonym z okazji 100. rocznicy powstania kościuszkowskiego, opowiada jego właścicielka - Justyna z Łodzi. Jej niemałą wiedzę uzupełnia o dodatkowe informacje i wycenę ekspertka Agnieszka Gniotek. Ile warta okazuje się dla Łowców ta srebrna plakieta malowana farbami olejnymi przedstawiająca portret Kościuszki?

Cenny prezent
Kolejna uczestniczka, pani Magdalena, pojawia się z wazonem, który dostała w prezencie od męża. Ile wart jest ten podarunek? Na to pytanie odpowiada dr Marek Kruczek, który ocenia i wycenia ten niepowtarzalny wazon z przełomu lat 50. i 60. autorstwa artystki Hanny Główczewskiej.

Iza z porcelitu
Ekspertyza kolejnego skarbu dotyczy znaleziska, które leżało ukryte w pawlaczu w domu pana Jakuba. Oceny rynkowej i artystycznej wartości zestawu „Iza” dokonuje Jakub Naumiuk. Który z Łowców może się skusić na ten skarb wykonany z porcelitu, o eleganckim zdobieniu w kolorze czerni i złota, a zaprojektowany przez Józefa Września 1959 roku?

Wiekowy hebel
Na koniec dowiadujemy się, kto wyciąga swój mobilny sejf na widok przedmiotu pana Kamila, który przywiózł do programu… hebel! Oceną, wyceną i datowaniem tego ponad 100-letniego przedmiotu zajmuje się ekspert Daniel Stoiński. Czy sprzedający skutecznie hebluje oszczędności tytułowych Łowców?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze