2022-09-21

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 11: Użyteczne ozdoby

0

Porcelanowe cudeńka oraz wiekowa maszyneria, która potrafi osłodzić życie. W 11 odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” kupujący licytują przedmioty piękne, a zarazem praktyczne. Ot małe arcydzieła sztuki użytkowej. Jakie historie kryją się za tymi skarbami? Co budzi największe emocje u Łowców? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Słodki unikat
Marek Szary z Radomia oferuje Łowcom prawdziwy unikat - maszynkę do robienia landrynek z przełomu XIX i XX wieku. Ma ją po tacie, który ponad 50 lat prowadził zakład cukierniczy, więc używał jej długo. A kiedy zaczynał, nie była już nowa. Wałki do produkcji słodyczy mają różne wzory, od prostych po dekoracyjne. Prawdopodobnie jest to produkcja niemiecka lub austriacka. Cały komplet to wyjątkowo rzadki, ale jakże słodki skarb.

Porcelanowy skarb
Bartek Nowaczyk-Wyszkowski z Gdańska ma na sprzedaż kompletny porcelanowy serwis kawowy „Roman” z Chodzieży. Właściciel użył serwisu tylko raz. Potem stał się on bohaterem lokalnej klubo-kawiarni, której goście mogli go podziwiać. Autorem projektu był Eugeniusz Rękowski. Swego czasu był to bardzo popularny model w kawiarniach, restauracjach i na statkach rejsowych. Jak taki skarb podoba się Łowcom?

Chodzież jest w cenie
Grzegorz Mołodkiewicz spod Warszawy przywiózł dwa ciekawe wazony z porcelany również wyprodukowane w fabryce porcelany w Chodzieży. Każdy z nich jest dekorowany inną techniką. Można się doszukać kalki ceramicznej, ręcznego natrysku oraz ręcznie wykonanych srebrnych wykończeń. Oba wazony były używane, ale są w dobrym stanie. Bez uszkodzeń, bez pęknięć. Bez wątpliwości ktoś się na nie skusi!

Kusząca figurka
Joanna Pietrewicz z Warszawy przywiozła nieco sprośną figurkę dziewczyny, a właściwie cowboyki siedzącej na krowie, z serii cow parade. Jedna z takich krów znajduje się podobno w domu Madonny. Słynne krowy są wykonywane, a następnie sprzedawane w celach charytatywnych. Niektóre z nich to naprawdę drogocenne unikaty. Czy ktoś z Łowców jest zainteresowany tym nietypowym przedmiotem?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze