2022-09-12

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 5: Czas tworzy cenę

0

Dobra kultury oraz przedmioty codziennego użytku - ważne, aby miały duszę! Jedne i drugie można korzystnie sprzedać w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Jakie aukcje budzą największe emocje? Kto licytuje z największą werwą i osiąga upragnione cele? Które skarby i osobowości najbardziej ujmują prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Beatlesi zawsze w cenie
Pierwszym sprzedającym jest Paweł, który przynosi do programu pięknie wydaną płytę Beatlesów, którą znalazł w pudle płyt kupionym na bazarze za… 16 groszy! Dziś, według eksperta Jakuba Naumiuka, płyta warta jest co najmniej 150 zł, ale emocjonująca licytacja znacząco przewyższa zarówno wycenę, jak i oczekiwania sprzedającego. Jaką cenę osiąga to interesujące wydanie?

Miedziany termofor
Kolejną uczestniczką programu jest Kinga, który przychodzi do Łowców z niemieckim termoforem miedzianym sprzed około 50 lat. O historii termoforów i wartości przyniesionego eksponatu opowie podczas swojej ekspertyzy Agnieszka Gniotek. Uroda tego przedmiotu sprawia, że cena, jaką osiąga, znacznie przekracza wycenę. Kto wygrywa tę emocjonującą licytację?

Skarby z czasów I wojny światowej
W odcinku licytowany jest również zestaw 20 pojemników na przyprawy pochodzący z czasów I wojny światowej. Przynosi go Ewa, w której rodzinie ten zestaw był od trzech pokoleń. Ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka odkrywa przed widzami intrygujące tajemnice tego zestawu i zdradza, jaki wpływ na jego wartość oraz możliwą do uzyskania cenę mają uszkodzenia powstałe w ciągu minionych stu lat.

Zabytkowa księga
Ostatnim uczestnikiem piątego odcinka programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” jest Dawid, który oferuje kupującym pięknie oprawioną, opasłą księgę z XVIII wieku, której ekspertyzę przeprowadza Michał Niesiołowski. Jaką cenę może osiągnąć tak stary i piękny przedmiot?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze