2022-06-15

Ukraiński serial „Pierścionek z rubinem” latem w Czwórce

0

Jeden z najpopularniejszych seriali ukraińskich, sprzedany do emisji już w kilkunastu krajach, „Pierścionek z rubinem”, zaprezentuje w czasie wakacji Czwórka. Na jego polską premierę stacja zaprasza 29 czerwca o godz. 17.55. W kolejne dni na antenie Czwórki będzie można oglądać po dwa premierowe odcinki - o godz. 16:55 i 17:55 - od poniedziałku do piątku.

O czym jest serial „Pierścionek z rubinem”?
„Pierścionek z rubinem” to historia przyrodnich sióstr, Ani i Jany, których życie radykalnie zmienia wypadek samochodowy. Gdy jedna z nich traci niemal wszystko, druga dostaje od losu niezwykłą szansę, jaką może wykorzystać tylko za cenę szczęścia siostry.

Wielka popularność
Serial szybko zjednał sobie sympatię widzów i w czasie emisji był w Ukrainie bezkonkurencyjny, osiągając imponujące udziały w rynku, przekraczające aż 17% w swojej grupie docelowej.

Dwie siostry i ich tajemnica
Akcja serialu „Pierścionek z rubinem” rozgrywa się w naddnieprzańskim mieście Czerkasy. Ania (w tej roli Daria Barikaszwili) i Jana (Maria Pustowa) wychowywały się jako bliźniaczki, choć w rzeczywistości są przyrodnimi siostrami i - poza podobieństwem fizycznym - różnią się prawie wszystkim. Tuż przed narodzinami Ani, jej ojciec porzucił jej matkę Olę, dla kobiety, która również lada chwila miała urodzić jego dziecko. Kilka dni później niewierny mąż wrócił jednak do Oli, błagając, żeby przyjęła go z powrotem i pomogła mu w opiece nad maleńką Janą, której matka zmarła przy porodzie. Niestety już po roku Ola owdowiała, zostając sama z dwójką małych dzieci i nastoletnią siostrą zmarłego męża, Lubą - jedyną powierniczką jej skrywanej przed światem tajemnicy o zdradzie męża i pochodzeniu Jany.

Skrajnie różne charaktery
Mimo że Ola otaczała obie dziewczynki jednakową miłością i troską, Ania wyrosła na empatyczną, odpowiedzialną, zdolną i pracowitą młodą kobietę, gdy tymczasem samolubna, kapryśna i nieobliczalna Jana zwykła przysparzać zmartwień matce i nie liczyć się z niczyimi uczuciami. Podczas gdy Ania skończyła z wyróżnieniem studia w Kijowie i po powrocie do rodzinnych Czerkasów odnosi sukcesy w dziale rozwoju dużej miejscowej firmy, Janę zawsze bardziej interesowały imprezy niż nauka.

Sercowe rozterki
Teraz Jana próbuje zaistnieć w lokalnej telewizji, wykorzystując do tego zakochanego w niej młodego reżysera, Andrija (Aleksiej Nagrudny), który jest dla niej tylko pierwszym szczeblem na drodze do wymarzonej kariery medialnej w stolicy. Z kolei Ania ukrywa przed wszystkimi, że ma złamane serce i tylko przyjaciółka z uczelni wie o jej wielkiej studenckiej miłości, chłopaku z bardzo zamożnej rodziny - Denisie Dobrowolskim (Roman Łucki). Zakochani nie wyobrażali sobie życia bez siebie, ale zostali podstępem rozdzieleni i Denis wyjechał na studia podyplomowe do Bostonu, a Ania nie chce go znać po tym, co usłyszała na jego temat.

Od miłości do zazdrości
Pewnego dnia okazuje się, że Denis kupił firmę, w której pracuje Ania. Młody Dobrowolski nie szczędzi starań, żeby odzyskać ukochaną. Gdy wreszcie mu się to udaje i dziewczyna przyjmuje od niego pierścionek zaręczynowy z rubinem oraz sportowy samochód, Janę zżera zazdrość. Uważa, że to ona bardziej zasługuje na bogatego narzeczonego, który mógłby jej dać wszystko, o czym marzy: pieniądze, pozycję, własny program telewizyjny i światowe życie.

Dramatyczna zmiana ról
Kiedy Ania jedzie do Kijowa na próbę ślubu, Jana zabiera się z nią, żeby wziąć udział w castingu organizowanym przez ogólnokrajową stację. W czasie jazdy wyrywa pierścionek Ani, przez co dochodzi do wypadku, w którym obie zostają ciężko ranne i nieprzytomne trafiają do szpitala. Obie mają tak zmasakrowane twarze, że konieczna będzie ich rekonstrukcja za pomocą operacji plastycznych, dlatego Jana z pierścionkiem z rubinem na palcu uznana zostaje za swoją siostrę. Gdy odzyskuje przytomność, widząc, że wszyscy myślą, że jest Anią, postanawia nie wyprowadzać ich z błędu, zwłaszcza że prawdziwa Ania jest w śpiączce, a lekarze nie dają jej szans na przeżycie.

Czy prawda wyjdzie na jaw?
Teraz wszystko, czego pragnęła i zazdrościła Ani, przypadnie jej: przystojny i bogaty narzeczony, życie w luksusie i pieniądze, dzięki którym ma nadzieję zrobić błyskawiczną karierę w telewizji. Jej siostrze udaje się jednak przeżyć i wszystko się komplikuje. Czy Ania odzyska pamięć, swoje życie i szczęście?

„Pierścionek z rubinem” od 29 czerwca dwa premierowe odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 16:55 i 17:55 w Czwórce.

Komentarze