2022-05-26

„Wielka ucieczka”: Michał Wiśniewski z córką ścigani!

0

Popularny muzyk oraz 19-letnia Fabienne kontra zawodowcy z grupy Urbex History. Kto ma więcej sprytu i skuteczniej zwodzi przeciwników? Jak charakterystyczny ojciec i piękna córka planują się ukrywać i nie zwracać na siebie uwagi? „Wielka ucieczka” w Czwórce w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Wspólna przygoda
- Dla mnie to było ekstremalne przeżycie - twierdzi Michał Wiśniewski. - Myślę, że o ile byłem ekspertem w Eurowizji, to teraz jestem troszeczkę bliżej bycia ekspertem w ucieczkach. Także jeśliby ktoś chciał nawiać, to bardzo gorąco zapraszam. Dam kilka rad - żartuje.

Dzieląc się wrażeniami tuż po zakończonym nagraniu, muzyk i jego córka entuzjastycznie wypowiadają się o osobach, które im pomogły. Nie kryją też radości z powodu licznych dowodów sympatii. - Było fantastycznie i poznaliśmy przy okazji całą masę fantastycznych ludzi - zachwyca się Michał Wiśniewski. - Cieszę się, że ktoś chciał nam kupić bilet! Mega! Były nawet dwie dziewczyny, które bardzo chciały kupić, ale nie miały po prostu kasy w tym momencie. Bardzo dziękujemy! Jesteście fantastyczni! - podkreśla.

Zgodnie z zasadami programu zbiegowie nie mogą bowiem korzystać w czasie ucieczki z własnych pieniędzy, kart czy telefonów i zdani są jedynie na pomoc spotkanych ludzi. W dodatku uciekając przed trójką prowadzących wyposażonych w specjalną furgonetkę ze sprzętem tropiącym, sami nie mogą poruszać się żadnym pojazdem dłużej niż 20 minut, stąd konieczność ciągłego poszukiwania kolejnych środków transportu. Po drodze nie brakuje więc przygód, zabawnych sytuacji i adrenaliny. - Było to dla mnie ekscytujące - komentuje swój udział w programie Fabienne. - Na pewno to, że jechałam TIR-em pierwszy raz w życiu, było dla mnie szokujące, ale było super. To naprawdę fajna przygoda. Bo też z tatą nigdy nie spędziliśmy tak czasu, że tak dużo rzeczy zrobiliśmy razem jednego dnia, więc to było ciekawe przeżycie.

  

Gwiazdy „Wielkiej ucieczki”

Michał Wiśniewski to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego show-biznesu. Charakterystyczny, ekscentryczny, kontrowersyjny, znany z ciętego języka. Wokalista, autor tekstów i lider grupy Ich Troje, z którą odniósł duży sukces m.in. w konkursie Eurowizji. Główny bohater słynnego reality show „Jestem Jaki Jestem”. Sam postrzega siebie raczej jako performera niż wokalistę. Media lubujące się w obyczajowych sensacjach uwielbiają pisać o jego życiu prywatnym oraz biznesowych sukcesach i porażkach. Jednocześnie znany jest z wrażliwości na ludzką krzywdę, w związku z czym jest zaangażowany w działalność charytatywną, głównie na rzecz dzieci. W pomoc włącza się osobiście, a nie tylko przekazując pieniądze.

19-letnia Fabienne to jego córka z małżeństwa z Martą Wiśniewską, z którą muzyk tworzył przed laty najsłynniejszą parę polskiego show-biznesu. Dzisiaj dziewczyna utrzymuje bardzo zażyłe i bezpośrednie kontakty z ojcem. W tym roku zdawała maturę. Przygotowuje się do egzaminów na ASP. Wiele czasu poświęca także na warsztaty taneczne oraz występy na scenie u boku sławnej mamy.

„Wielka ucieczka” to gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom. W każdym odcinku inna para gwiazd - wśród których są m.in. Wiktoria Gąsiewska, Paulina Sykut-Jeżyna czy Łukasz „Juras” Jurkowski - wciela się w rolę zbiegłych więźniów. Ścigają ich trzej prowadzący-strażnicy: Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, internautom znani jako twórcy kultowego kanału YouTube „Urbex History”.

Zasady programu
Dwoje bohaterów odcinka - ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych - ucieka z więziennej celi. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, żeby złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po których upływie ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Sami dostają współrzędne strażników co godzinę, mogą też raz wyłączyć na 10 minut ich sprzęt tropiący.

Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez cztery godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, na jakie umówili się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

  

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze