2022-05-25

Mariusz Węgłowski i Honorata Witańska znów razem w akcji

0

Szalony pościg za policyjną parą i mijanka zbiegów i łowców. To trzeba zobaczyć! Znani z hitu „Policjantki i Policjanci” Mariusz Węgłowski i Honorata Witańska tym razem w roli ściganych zbiegów. Podczas ucieczki imają się różnych sposobów, żeby zgubić pogoń prowadzących, którzy depczą im po piętach. Łowcy są naprawdę blisko. Ale czy to wystarczy, aby dopaść uciekinierów?

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Plan ucieczki obejmuje między innymi przejazd dwoma umówionymi wcześniej samochodami przyjaciół z serialu - Wojciecha Sukiennika i Jakuba Kucnera oraz środkami komunikacji publicznej. Nie mając jednak przy sobie gotówki, kart ani telefonów, którymi mogliby zapłacić za bilety, uciekinierzy muszą prosić o wsparcie jedną z napotkanych po drodze osób. Efekt przekracza ich oczekiwania, czemu daje wyraz ich emocjonalna reakcja.

Mimo wielu pomocnych ludzi i sprytnej taktyki uciekinierów grupie pościgowej w końcu udaje się zbliżyć do zbiegów niemal na włos. Dochodzi wręcz do sytuacji, kiedy gwiazdy znajdują się dosłownie o parę kroków od łowców. Co z tego wynika? Kto - w ramach karnego zadania, o które się założyli - tańczy „kaczuszki” na warszawskim Placu Zbawiciela?

  

„Wielka ucieczka” to gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom. W każdym odcinku inna para gwiazd - wśród których są jeszcze m.in. Michał Wiśniewski z córką, Wiktoria Gąsiewska, Paulina Sykut-Jeżyna czy Łukasz „Juras” Jurkowski - wciela się w rolę zbiegłych więźniów. Ścigają ich trzej prowadzący-strażnicy: Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, internautom znani jako twórcy kultowego kanału YouTube „Urbex History”.

Zasady programu
Dwoje bohaterów odcinka - ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych - ucieka z więziennej celi. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, żeby złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po upływie których ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Sami dostają współrzędne strażników co godzinę, mogą też raz wyłączyć na 10 minut ich sprzęt tropiący.

Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez 4 godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, na jakie umówili się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze