2022-05-20

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 101: Łowcy.B w krainie absurdu

0

Duża dawka najbardziej nietypowego poczucia humoru, jak tylko można sobie wyobrazić. Łowcy.B zabawiają w swoim niepodrabialnym stylu, który trudno jest opisać słowami. To trzeba zobaczyć, usłyszeć i absolutnie nie próbować tego zrozumieć! Program prowadzi Robert Korólczyk, a o oprawę muzyczną dba nieodłączny Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Absurd absurd pogania
- Co robi fotograf, jak przychodzi do domu? Zdjęcie butów - rozpoczyna program absurdalnym dowcipem Robert Korólczyk. A potem cytuje absurd żywcem wyjęty z rzeczywistości: - Jarosław Fogiel, wicerzecznik PiS-u, powiedział coś takiego: Nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudniliśmy ekspertów, to nie chcieli realizować naszego programu.
O ulubione absurdy wypytuje również członkinie Glam Quartetu. Ale to wszystko tylko niewinne przystawki do absurdalnego dania głównego, które w 101. odcinku „Gwiazd Kabaretu” serwują Łowcy.B.

Skecze z innego uniwersum
Gwiazdy tego odcinka przyjechały, żeby pokazać ciekawe skecze, więc zaczynają od definicji. Bo co to właściwie znaczy „ciekawy skecz”? A jeszcze bliżej przyglądając się sprawie - co to właściwie jest ta ciekawość? Odpowiedź jest prosta: - Ciekawość to jest według nas, jak ktoś się ciekawi. A potem jest anegdotka: - Miałem kiedyś taki przykład ciekawości. To się wydarzyło w przeszłości. W podstawówce wtedy byłem i z moim bratem Maćkiem mieliśmy taką sytuację, że staliśmy przy pstryczku do światła. Ja się bawiłem tym pstryczkiem i w pewnym momencie kopnął mnie prąd. Przewróciłem się i krzyczę: - Ała, ała, kopnął mnie, kopnął mnie! I wtedy do pokoju wbiega tata, patrzy na mnie, patrzy na brata i mówi do niego: Czemuś go kopnął?! Tak właśnie tata pytał. Pytał. Czyli ciekawość. Rozumiecie? No, to taka dzika historia.
A to dopiero początek absurdów, których końca nie widać. Magiczne sztuczki, wspólne szczekanie z publicznością, piosenki z krainy absurdu, wiersze z tej samej krainy, teleturniej oraz talk-show, jakich nie ma w żadnej normalnej telewizji. Oto niemała dawka abstrakcyjnego, oryginalnego poczucia humoru oraz pomysłowości, która trudno objąć rozumem.

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze