2022-05-13

„Policjantki i Policjanci”: Pomoc bliskim i niełatwe historie rodzin

0

Oglądaj odcinki 906, 907, 908, 909, 910 od 16 do 20 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 906
Patrol siódmy odbiera wezwanie ze szpitala miejskiego, skąd uciekła młoda kobieta. Personel twierdzi, że ukradła coś z wyposażenia. Na miejscu Bachleda i Zieliński dowiadują się, że poszukiwana miała złamaną rękę i inne urazy, które wymagały interwencji lekarskiej, ale z jakiejś przyczyny zdecydowała się uciec przez szpitalne okno. Po wysłaniu na komendę danych, okazuje się, że dziewczyna jest jedynym dzieckiem słynnego kardiochirurga. Szymon i Góral rozmawiają z nim, ale przekonują się, że nie jest on zainteresowany losem córki i nie ma czasu zajmować się jej poszukiwaniami, a w dodatku nie ma o niej dobrego zdania. Policjantom brakuje tropów, ale po jakimś czasie odzywa się do nich matka zaginionej i dzięki jej zeznaniom sprawa nabiera rozpędu.
Jagna podczas spaceru z Góralem odkrywa brak portfela. Jest przekonana, że zaczynają się spełniać złe wróżby, które usłyszała od wróżbity.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 907
W bloku pani Halinki straszy. Tak przynajmniej twierdzi pani Halinka, która po raz kolejny zjawia się na komendzie. Kobieta jest przekonana, że w jej piwnicy zamieszkał duch. Policjanci, wiedząc, że znana działkowiczka nie odpuści, postanawiają sprawdzić na miejscu, co kryje się w piwnicznym mroku. Zamiast zjawy znajdują nielegalne legowisko, a chwilę później widzą zabiedzonego, głodnego chłopca. Teraz patrol szósty musi ustalić jego historię.
Natalia postanawia pomóc swojemu mężowi oskarżonemu o kradzież leków. Wraz z Korwickim zbiera odciski palców innych pracowników szpitala, w tym Laweckiego. Jaskowska dowiaduje się, że pracujący dla niej lekarz może mieć kłopoty. Była pani komendant musi uruchomić swoje kontakty, by zapobiec demaskacji. Czy i tym razem uda się ukryć ich wspólne machlojki?
Lawecki próbuje wkraść się w łaski Natalii i Arka wiedząc, że to z ich strony nadciąga największe zagrożenie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 908
W pokoju policjantów pojawia się dyżurny. Jest nowe wezwanie dla piątego patrolu. Poszkodowane jest kilkumiesięczne dziecko. Po policję zadzwonił zaniepokojony świadek. Matka twierdzi, że dziecko wypadło z wózka. Kamińska i Białach bezzwłocznie udają się na miejsce zdarzenia. Lena odkrywa, że matka poszkodowanego dziecka to znana w świecie Internetu postać doradzająca młodym mamom, jak zajmować się potomstwem. Policjanci postanawiają przesłuchać kobietę na komendzie. W tej sprawie pomocny okazuje się wścibski mieszkaniec okolicy, który lubi podglądać sławnych sąsiadów.
W międzyczasie do Leny dzwoni Szulc. Mówi, że ma dla niej niespodziankę. Lena nie domyśla się nawet, o co może chodzić. Szulc zaś stara się doprowadzić na komendę byłego męża Leny, by ten wyjaśnił sprawę długów. Czy ta akcja komisarza się powiedzie?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 909
Jacek Nowak odbiera anonimowy telefon. Ktoś informuje go o zwłokach nad Odrą. Patrol siódmy jedzie we wskazane miejsce sprawdzić, czy zgłoszenie się potwierdzi. Chwilę potem Bachleda i Zieliński znajdują dziewczynę, która, jak się okazuje, nadal żyje, ale potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. W okolicy patrol odnajduje plecak pełen skradzionych telefonów. Policjanci koncentrują się na ustaleniu tożsamości poszkodowanej, a także na znalezieniu świadków zdarzenia.
Góral zwierza się Szymonowi, że Jagna się od niego oddala. Tymczasem Zieliński musi się zająć prośbą ojca - ma dostarczyć Jaskowskiej portfel, którego zapomniała zabrać z domu. Trzeba go zawieźć do nowej pracy byłej pani komendant. Zieliński ma jednak pewien problem z odnalezieniem tego miejsca.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 910
Natalia i Marek mają za zadanie odnaleźć oszustów, którzy podają się za policjantów. Pomaga im w tym prywatny detektyw. Nie jest to jednak zwykłe śledztwo, gdyż dotyczy sutenerstwa, a fałszywymi policjantami interesuje się też miejscowa mafia.
Tego dnia patrol szósty musi się zająć także sprawą mężczyzny zakochanego po uszy w kobiecie lekkich obyczajów. Policjanci zostali poproszeni o upomnienie mężczyzny, żeby nie nachodził prostytutki. Sprawa jednak rozwiązuje się sama, kiedy na horyzoncie pojawia się żona zakochanego pana i szybko sprowadza go na ziemię.
Arek wraca do pogotowia, karetka jest znowu do jego dyspozycji. W chwili radosnego uniesienia spędza w niej romantyczny poranek ze swoją żoną. Niestety, wkrótce potem dowiaduje się, że każda karetka posiada wewnętrzny monitoring. Małżeństwo postanawia odzyskać niecenzuralne nagranie.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze