2021-12-15

Wigilia i Boże Narodzenie z dobrym kinem w Czwórce

0

Świąteczne propozycje dla dzieci, dla dorosłych i dla całej rodziny. Najmłodsi widzowie z pewnością chętnie obejrzą film „Flintstonowie”, a starsi takie hity, jak: „Czego pragną kobiety”, „Ulepszenie”, „Afera Thomasa Crowna” oraz „Psy mafii”. Natomiast cała rodzina miło spędzi czas, oglądając wspólnie „Dawno temu w Petersburgu” oraz „W 80 dni dookoła świata”. Oto przebojowe Święta z Czwórką!

WIGILIA, 24 grudnia 2021 r.

„Flintstonowie” - godz. 12:50
Flintstonowie i Rubble’owie to nowoczesne rodziny z epoki kamienia łupanego. Fred (John Goodman) i Barney (Rick Moranis) pracują w Slate and Company, gdzie wysadzają w powietrze skały. Pewnego dnia firma organizuje konkurs na stanowisko wiceprezesa. Barney podmienia swój test z testem Freda, aby pomóc niezbyt lotnemu przyjacielowi w zdobyciu stanowiska marzeń. Niestety awans uderza Fredowi do głowy, co niekorzystnie odbija się na jego relacjach z najbliższymi. W dodatku na najwyższych szczeblach korporacji nie brakuje intryg, czego olśniony nowo otwartymi perspektywami Fred zupełnie nie dostrzega. Bierze więc za dobrą monetę kolejne gesty i przysługi przebiegłego Cliffa Vandercave’a (Kyle MacLachlan)...

„Dawno temu w Petersburgu” - godz. 20:00
Zobacz także: 26 grudnia o godz. 14:55
Sankt Petersburg u schyłku XIX wieku. 18-letni Matwiej jest gońcem w popularnej miejscowej piekarni. Jedynym skarbem ubogiego syna latarnika są posrebrzane łyżwy, które odziedziczył po ojcu. Tymczasem Alisa, córka wysoko postawionego urzędnika, mieszka w okazałej posiadłości, w której czuje się jednak jak w więzieniu. Pewnego zimowego dnia, w baśniowej scenerii okrytego śniegiem miasta, w którym na zamarzniętych rzekach i kanałach zatętniło życie, drogi Matwieja i Alisy przecinają się...

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2021 r.

„Czego pragną kobiety” - godz. 20:00
Bogaty menadżer z agencji reklamowej, playboy i egoista Nick Marshall (Mel Gibson) uważa samego siebie za boski dar dla każdej kobiety. Niegroźny wypadek sprawia jednak, że Nick zaczyna słyszeć, co kobiety myślą naprawdę. Pojawienie się w pracy bezwzględnej i atrakcyjnej rywalki Darcy McGuire (Helen Hunt) podsuwa mu pomysł wykorzystywania kolejnych projektów Darcy jako własnych. Wkrótce jednak zakochuje się w niej i staje przed dylematem: kariera czy miłość?

„Ulepszenie” - godz. 22:45
Napaść brutalnych przestępców kończy się dla Greya całkowitym paraliżem, a dla jego żony - śmiercią. Od tej pory Grey żyje pragnieniem zemsty, ale może o niej jedynie bezsilnie marzyć. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia dostaje propozycję eksperymentalnej kuracji z wykorzystaniem najnowszej technologii. Dzięki wszczepionemu chipowi Grey nie tylko odzyskuje dawną sprawność, lecz także zyskuje nowe, nadludzkie możliwości. Zamierza więc odnaleźć sprawców napadu i pomścić żonę. Zaskakujący thriller w konwencji cyberpunk, dzieło producentów m.in. „Paranormal Activity” i „Nocy oczyszczenia”.

DRUGI DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA, 26 grudnia 2021 r.

„W 80 dni dookoła świata” - godz. 8:35
Film przygodowy na podstawie słynnej powieści Juliusza Verne’a. Londyn, koniec XIX wieku. Chińczyk Lau Xing (Jackie Chan), dzierżąc niewielką zdobycz, wyskakuje przez okno z gmachu Banku Anglii i ucieka przed tabunem ścigających go policjantów. Udaje mu się schronić w ogrodzie wynalazcy Phileasa Fogga (Steve Coogan), który bezskutecznie próbuje nakłonić swego przerażonego lokaja do udziału w najnowszym eksperymencie. By zakamuflować się przed policją, Lau podejmuje się zastąpić służącego i pomaga przetestować nowy wynalazek. Niestety, Fogg i jego dokonania spotykają się w Królewskiej Akademii Nauk jedynie ze zniewagami i kpinami. W dodatku wynalazca daje się sprowokować Ministrowi Nauki (Jim Broadbent) do przyjęcia zakładu, że objedzie dookoła świat w ciągu zaledwie 80 dni. Fogg wyrusza w podróż w towarzystwie Laua, który ma własną tajną misję do wykonania i własnych, bardzo niebezpiecznych wrogów. W Paryżu do naszych podróżników dołącza piękna Monique (Cécile De France), a ich śladem podąża Inspektor Fix (Ewen Bremner). W epizodach pojawiają się m.in. laureatka Oscara Kathy Bates („Misery”), John Cleese („Monty Python”), Owen Wilson („Genialny klan”), piosenkarka Macy Gray czy Arnold Schwarzenegger („Terminator”) w swojej ostatniej roli przed porzuceniem aktorstwa na rzecz polityki. Porywająca przygoda dla całej rodziny.

„Afera Thomasa Crowna” - godz. 20:00
Romantyczny thriller i kolejny wielki hit twórcy takich filmów jak „Szklana pułapka” czy „Polowanie na Czerwony Październik”. Inteligentny, czarujący i przystojny multimilioner oraz playboy Thomas Crown (Pierce Brosnan) nie ma sobie równych w interesach i miłosnych podbojach. Sukcesy na tych polach przychodzą mu tak łatwo, że nie stanowią już dla niego wyzwania. Dlatego ambicja i poszukiwanie mocnych wrażeń pchnęły go ku dość szczególnemu hobby - kradzieży bezcennych dzieł sztuki. Kiedy w biały dzień Crown wykrada słynny obraz Moneta z jednego z najlepiej strzeżonych nowojorskich muzeów, jedyną osobą, która go podejrzewa, jest piękna i błyskotliwa detektyw zatrudniona przez firmę ubezpieczeniową, Catherine Banning (Rene Russo). Crown znajduje w Catherine godnego siebie przeciwnika i oboje angażują się w przewrotną, skomplikowaną grę, w której obok rywalizacji daje o sobie znać wzajemna fascynacja.

„Psy mafii” - godz. 22:35
Rosyjska grupa mafijna, na czele której stoi Irina Vaslov (Kate Winslet), szantażem zmusza kilku skorumpowanych policjantów i gangsterów z Atlanty do przeprowadzenia napadu w biały dzień na pilnie strzeżony bank. Zadanie wydaje się niewykonalne, chyba że uda się odwrócić uwagę policji. A to może zagwarantować jedynie kod 999, który oznacza śmiertelny atak na funkcjonariusza. Napastnicy muszą więc poświęcić życie jakiegoś policjanta. Wybór pada na nowicjusza Chrisa Allena (Casey Affleck), który okazuje się jednak znacznie trudniejszym przeciwnikiem, niż wydawało się to jego nowym kolegom. Nie tylko unika śmierci, lecz także wpada na trop ich zbrodniczych konszachtów...

Przebojowe Święta z Czwórką to gwarancja dobrej zabawy dla dzieci, dorosłych oraz całej rodziny.

  

Zaplanuj Święta Bożego Narodzenia z Czwórką!

Komentarze