2021-11-19

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Tajemnicze znikanie

0

Oglądaj odcinki 542, 543, 544, 545 od 22 do 25 listopada na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 542
Daga jest już poważnie zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością Lilki. Prosi o pomoc Bolka Kowalskiego i razem ustalają, że dziewczyna nigdzie nie pojechała. Jej telefon przez cały czas logował się do sieci w jednej z dzielnic Wrocławia. Górska rozpoczyna oficjalne poszukiwania zaginionej przyjaciółki, w których wspierają ją Bolek i Sławek Kłos.
Równolegle Górska i Kłos wyjaśniają okoliczności samobójczej śmierci wrocławskiego adwokata, Daniela Prygi. Mężczyzna miał depresję i wiele wskazuje na to, że sam targnął się na swoje życie, ale wśród jego maili Bolek znajduje podejrzaną wiadomość. Zmarły mężczyzna oferował różnym ludziom, że zagwarantuje im korzystny wyrok w procesach sądowych, w które byli uwikłani.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 543
Na komendzie pojawia się Lucek, stary kieszonkowiec, znajomy Krzyśka Kopczyka z dawnych lat. W telefonie, który - jak tłumaczy - znalazł przypadkiem na ulicy, odkrył kartę pamięci z bardzo niepokojącą zawartością. Krzysiek odtwarza nagranie z karty i widzi kobietę torturowaną przez dwóch mężczyzn. Bolek Kowalski rozpoznaje jednego z nich jako Mieczysława Sarnickiego, byłego pracownika komendy.
Ania Kropielnicka i Bolek Kowalski doprowadzają do finału spisek, jaki uknuli wobec nielubianego prokuratora Janika. Mają teczkę zdjęć Janika z niejaką Różą w bardzo krępujących sytuacjach... Przyjemność konfrontacji z prokuratorem przypadnie samej Oli Latoszek. W życiu prywatnym Oli wiedzie się gorzej - rozstanie z Irkiem Budką wydaje się nieuniknione.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 544
Policjanci z Wydziału Kryminalnego poznali tożsamość tajemniczego współpracownika zbiegłego mordercy, Krzysztofa Czerwca, którego jednak nie udało się zatrzymać. Kubis prosi o pomoc media i zdjęcie poszukiwanego pokazywane jest w telewizji. Sprawą szczególnie wstrząśnięta jest Daga Górska, która słusznie przeczuwa, że morderca właśnie do niej może skierować swoje kroki.
Dadze nie daje również spokoju zaginięcie Lilki. Nie ma konkretnych dowodów, ale czuje, że Czerwiec, jego współpracownik i Lilka są elementami tej samej intrygi. Jej intuicja okaże się słuszna, a wszystko zacznie stawać się jasne, kiedy morderca odwiedzi nocą sypialnię Górskiej.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 545
Zbliża się dzień ślubu Pauliny. Policjantka bardzo się denerwuje. Próbuje uciec w pracę, ale kiedy Walczak orientuje się, że przyszła na komendę, odsyła ją z powrotem do domu. Wieczór panieński przebiega bez większych zakłóceń, ale pomiędzy Kropelką i Pakulską, zaczyna się zaostrzać rywalizacja.
Z kolei wieczór kawalerski w męskim gronie przybiera bardziej nieoczekiwany obrót. Nie wszystko wypada tak, jak zaplanowali sobie organizatorzy.
Prawdziwy pech zaczyna się jednak następnego ranka, w dniu samego ślubu. Pan młody dostaje telefon z pałacyku, gdzie miała odbyć się uroczystość. Na skutek poważnej awarii budynek zostaje wyłączony i wygląda na to, że trzeba będzie odwołać całą imprezę.

Komentarze