2021-11-12

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Jak go złapać?

0

Oglądaj odcinki 538, 539, 540, 541 od 15 do 18 listopada na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 538
Tomek Jawor składa Kubisowi i prokuratorowi zeznanie, w którym opisuje, jak wyglądała jego konfrontacja z Krzysztofem Czerwcem. Jak się okazuje, Jawor zawarł z mordercą rodzaj porozumienia - Czerwiec ma mu wskazać człowieka, który próbuje kopiować jego wyczyny. Tomek ma być gotowy, by w każdej chwili zareagować na telefon od zbiegłego przestępcy. Policjanci liczą, że za jednym zamachem uda im się aresztować i Czerwca, i jego nowego współpracownika.
Tymczasem Jawor i Kalicka dostają nietypową sprawę: ktoś przyniósł na komendę banknot, na którym widnieje rozpaczliwa prośba o pomoc. Kryminalni szybko ustalają, że mogła napisać ją dziewczyna, która zaginęła ponad rok temu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 539
Ola Latoszek i Krzysiek Kopczyk zostają wezwani do domu Władysława Modlińskiego. Pod prysznicem znaleziono zwłoki mężczyzny. Modliński był nagi, obok leżało mydło. Sprawa wygląda na zwykły nieszczęśliwy wypadek, ale Bolek Kowalski ustala, że w tej okolicy z powodu awarii od kilku dni nie było wody. Modliński był zamożnym człowiekiem i szybko pojawia się krąg podejrzanych, którzy mogli być zainteresowani jego pieniędzmi.
Tymczasem przed oblicze prokuratora Janika trafia drobny oszust, Tomasz Pawlik. Ma dla Janika propozycję - w zamian za umorzenie śledztwa jest gotów podzielić się dyskretnymi informacjami na temat skrywanych upodobań inspektora Kubisa.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 540
Piotr Głowacki pojawia się w urokliwym hoteliku nad stawem. Myśli o wynajęciu tego miejsca na zbliżający się ślub z Pauliną. Tymczasem zastaje tam wstrząśniętych uczestników innego wesela, podczas którego panna młoda została znaleziona w stawie. Oznaki życia są już ledwie wyczuwalne i mimo wysiłków Głowackiemu nie udaje się uratować kobiety. Na jej głowie widać obrażenia od ciosów. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że panna młoda była we wczesnej ciąży, a pan młody nie jest do końca pewien, czy to on jest ojcem dziecka.
Tymczasem Słonia i Walczaka elektryzuje wieść, że ich restaurację zamierza odwiedzić ceniony bloger kulinarny. Słoń chce go podjąć po królewsku. Problem w tym, że bloger zawsze występuje incognito i nikt nie wie, jak naprawdę wygląda.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 541
Tomek Jawor i Barbara Kalicka dostają sprawę pobicia, jakiego dopuścił się niejaki Witold Adamiec, menel znany miejscowym policjantom. Adamiec skatował żonę i zniknął z mieszkania z kilkoma cennymi przedmiotami. Sprawa wydaje się banalnie prosta, poniżej kwalifikacji śledczych z Wydziału Kryminalnego. Szkopuł w tym jednak, że sprawca pół roku temu został wyłowiony martwy z Odry i teraz spoczywa na okolicznym cmentarzu. Tymczasem Jawor, choć nie przyznaje tego przed otoczeniem, żyje pod dużą presją. W każdej chwili spodziewa się telefonu od Krzysztofa Czerwca. Policjanci mają przygotowany system, który pozwoli im śledzić Jawora, ale Czerwiec również obmyślił dla nich swoje niespodzianki.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze