2021-09-12

„Troje pod przykrywką” - odcinek 2: Przez klasztor do grubej kasy

0

„Z religii znam tylko Ojcze nasz, i to pierwszą zwrotkę!” - mówi przerażony Marek Gawlik, kiedy dowiaduje się, że podczas najbliższej tajnej operacji ma jako biskup wizytować zakon. Jednak w prawdziwą panikę wpada kiedy przyjdzie mu wygłosić z głowy wykład zatytułowany „Teologia ewangelii synoptycznych”... Jak do tego doszło i jak wybrnie z tej sytuacji? Co wydarzyło się w drugim odcinku serialu „Troje pod przykrywką” w Czwórce? Komedia akcji o nietuzinkowych agentach tajnej jednostki służb specjalnych w piątek o godz. 21:00.

Oglądaj Troje pod przykrywką online na polsatgo.pl.

Apetyt rośnie...
Bracia Marek (Jędrzej Taranek) i Staszek (Piotr Miazga) Gawlikowie, którzy w poprzednim odcinku wprost z miejskiej śmieciarki trafili do Agencji Bezpieczeństwa, teraz utwierdzili się w przekonaniu, że praca w służbie i na wysokiej adrenalinie to coś, w czym doskonale się odnajdują. Po pierwszej akcji pod przykrywką gotowi są na kolejną.

Forsa, kler i dezinformacja
Tym razem sprawa dotyczy kilku milionów euro i wtyki w zakonie. Kapitan Edward Gołąb (Mirosław Kropielnicki) nadzoruje całą operację, która jednak wydaje się pestką w porównaniu z przypilnowaniem Ani (Pola Szuster) - wyszczekanej nastoletniej córki swojej najlepszej agentki. Z kolei dla Marka wcielenie się w rolę biskupa, żeby zaszczycić swoją obecnością pewien klasztor, będzie ekstremalnym sprawdzianem umiejętności aktorskich.

Najwyższa skala trudności
Marek ma wspomóc tajną agentkę w habicie, Karolinę Drzazgę (Dagmara Bąk) podczas ważnej misji, bynajmniej nie związanej z pogłębianiem wiary. I tym razem nie obejdzie się bez komplikacji. Mury klasztoru staną w ogniu, kilka sióstr ucieknie z zakonu, a Karolina znajdzie się w śmiertelnym zagrożeniu. Parę mistyfikacji, wsparcie speca od techniki, Roberta (Dominik Rybiałek), odrobina szczęścia i wyważona dawka profesjonalizmu może doprowadzić kolejną sprawę do zakończenia sukcesem.

Czy tak się stanie tym razem? Czy bracia Gawlikowie i ich nowa drużyna staną na wysokości zadania? Czy zamiary kapitana Gołębia zyskają aprobatę jego szefowej, Anety Kruk (Barbara Jonak)?

Troje pod przykrywką w piątek o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze