2021-09-08

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Piotr Zelt na „500”!

0

Jubileuszowy odcinek ze znanym i cenionym aktorem 8 września o godz. 20:30. Kogo zagrał Piotr Zelt i co powiedział o serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” podczas specjalnej rozmowy? Zobacz wideo oraz sprawdź, co zaplanowali scenarzyści hitowej produkcji Czwórki w pięćsetnej części.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Jakbym tu grał od bardzo dawna”
W krótkim wywiadzie wideo nagranym na planie 500. odcinka aktor opowiedział nie tylko o swojej roli i długoletniej znajomości z gwiazdą serialu - Markiem Włodarczykiem, ale też m.in. o swoich prywatnych pasjach i o tym, z kim spędza najszczęśliwsze wolne chwile. Piotr Zelt wyznał również, że choć to jego pierwsze spotkanie z ekipą serialu, to fantastyczna atmosfera na planie sprawiła, że już po paru pierwszych scenach poczuł się, jakby grał w tej produkcji od dawna.

  

Podwójny jubileusz
W 500. odcinku serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” Piotrowi Zeltowi partnerowali m.in. Marek Włodarzczyk, Kamila Ścibiorek, Michał Mrozek i Tomasz Radawiec, którzy w stałej obsadzie występują od samego początku serialu, świętującego tej jesieni podwójny jubileusz, bo minęło już pięć lat od jego debiutu na antenie stacji we wrześniu 2016 roku. Kryminalna produkcja szturmem zdobyła wówczas telewizyjną publiczność, z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc, a potem z sezonu na sezon, zyskując coraz większą widownię, aby znaleźć się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych pozycji w porze swojej emisji. W tym roku „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” nagrodzeni zostali Telekamerą, a emitowany tej wiosny 10. sezon zapewnił Czwórce pozycję wicelidera oglądalności w paśmie.

Najlepszy kumpel szefa
W jubileuszowym odcinku Piotr Zelt gra dawnego przyjaciela Kubisa, Kaniowskiego, który przed laty pracował z nim w policji, ale przeszedł na drugą stronę barykady. Powrót do trudnych chwil z przeszłości i dramatyczne wydarzenia tego odcinka zapoczątkuje śmierć Adama Dubiela, zamożnego biznesmena, zastrzelonego przed własnym domem na oczach córki i ochroniarza. Prowadzący śledztwo Wach i Walczak ustalają, że niektóre interesy Dubiela miały mafijny charakter, a cała sprawa może być formą porachunków gangsterskich. Niespodziewanie u naczelnika Kubisa pojawia się ochroniarz zabitego, Kaniowski. Podwładni Kubisa będą w szoku, kiedy dowiedzą się, że Kaniowski był kiedyś gliną i najlepszym kumplem ich szefa. Teraz Kaniowski przekaże naczelnikowi ważny dowód i ostrzeżenie - to dopiero początek. Fala porachunków wkrótce może ogarnąć miasto i Kubis oraz jego ludzie muszą położyć temu kres. Wchodząc w drogę gangsterom, kryminalni sami znajdą się w poważnym zagrożeniu…

Jak zakończy się ta niebezpieczna sprawa i samo spotkanie dawnych przyjaciół po latach? Czy Kubis zobaczy w innym świetle wydarzenia z przeszłości?

  

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze