2021-08-27

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Jedenasty sezon

0

Nowy sezon nagrodzonego tegoroczną Telekamerą serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - emisja w Czwórce od 30 sierpnia od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30 - zapowiada się emocjonująco i jubileuszowo. Tej jesieni minie 5 lat od premiery hitu Czwórki i przypadnie emisja jego 500. odcinka, a bohaterów serialu czekają przełomowe wydarzenia.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

W jedenastej serii kibicować będziemy obiecująco rozwijającym się wątkom miłosnym policjantek, które równocześnie, podobnie jak ich partnerzy z wydziału, mierzyć się będą także z rozmaitymi zawodowymi i życiowymi wyzwaniami. Choć nie wszystko potoczy się tak, jak chcieliby bohaterowie, a przeciw naczelnikowi Kubisowi i jego ludziom nadal intrygować będzie prokurator Janik, jedno jest pewne - śledczy z wydziału kryminalnego nie poddadzą się przeciwnościom.

Dla Pauliny Wach (Kamila Ścibiorek) - która w finale poprzedniego sezonu w dramatycznych okolicznościach przekonała się, że Piotr Głowacki (Tomasz Sobczak) gotów jest oddać dla niej życie - szykuje się niespodzianka. Piotr poprosi jej córkę, Agatę (Anna Tomaszewska), o pomoc w przeprowadzeniu pewnego sekretnego planu, ale jego realizacja okaże się dużo bardziej kłopotliwa, niż mógłby przypuszczać. Tymczasem Kubę Walczaka (Michał Mrozek) mocno zaabsorbują problemy jego najlepszego przyjaciela, Słonia (Maciej Łuczkowski) bez powodzenia poszukującego pracy jako kucharz.

Daga Górska (Magdalena Margulewicz), choć nie sądziła, że jej związek ze znanym aktorem, Robertem Kasperskim (Wojciech Majchrzak), przetrwa, zacznie zastanawiać się nad jego przyszłością. Po tym jak Tomek Jawor (Michał Kitliński) próbował powiązać Roberta ze zbrodnią, duet śledczych będzie musiał załagodzić niedawne zadrażnienia, aby powrócić do zgodnej współpracy. Jawor będzie poszukiwać nowych tropów w sprawie morderstw na bezdomnych, w co zaangażuje się także Daga. W życiu prywatnym, po odejściu Kingi z dzieckiem, Tomek nie zostanie zupełnie sam tylko dzięki swojemu sympatycznemu współlokatorowi, Januszowi Wojtali (Sasza Reznikow), który coraz lepiej będzie też sobie radził na komendzie.

Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) zamieszka z Irkiem Budką (Marek Kaliszuk) i rozpocznie starania o adopcję Sandry, córki gangstera, którego zastrzeliła. Jej usilne zabiegi, aby wykazać, że stworzy dziewczynce idealną rodzinę, doprowadzą jednak do poważnych komplikacji. Z kolei Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) popadnie w kłopoty zawodowe, w których pomoc przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony. Wkrótce okaże się, że prokurator Janik (Przemysław Kozłowski) wiąże z Kopczykiem swoje podstępne plany.

Los aresztowanych braci Gawlików będzie martwił ich przyjaciół. Naczelnik Kubis (Marek Włodarczyk) obieca zdobyć na ten temat jakieś wieści, ale sprawa okaże się wyjątkowo tajemnicza, a on sam będzie musiał radzić sobie z nawałem pracy i brakami kadrowymi. Ostatni nabytek komendy, Sławek Kłos (Paweł Izdebski), który dał się poznać jako dobry śledczy, będzie musiał się jeszcze „dotrzeć” z niektórymi ze współpracowników, ale naczelnik zdaje sobie sprawę, że zespół potrzebuje więcej nowych ludzi. W tym sezonie powróci też pewna historia z przeszłości Kubisa, który nieoczekiwanie zobaczy teraz dawne sprawy w innym świetle.

Na przeciążenie zadaniami jak zwykle narzekać będzie technik Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec), co nie przeszkodzi mu w pojedynkę ruszyć do akcji, kiedy zajdzie taka potrzeba. W trudnych chwilach wesprze Bola piękna patolog, Julia Pakulska (Magdalena Szczerbowska), choć nie będzie w stanie uchronić go przed wpakowaniem się w kłopoty. W poważnych tarapatach znajdzie się także prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa), kiedy pewnego dnia na komendzie pojawi się zdesperowany i uzbrojony napastnik.

  

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze