2021-06-12

„Obserwowani” - odcinek 3: Deepfake czy prawda?

0

Kapral Emery jest przesłuchiwany przez CIA. Amerykanie są wobec niego brutalni. Przetrzymywanemu brytyjskiemu żołnierzowi śledczy pokazują nagranie, jak torturują jego przyjaciela z wojska. Czy presja skłoni zatrzymanego Shauna Emery’ego do mówienia? Jakie kroki podejmuje angielska policja, aby odnaleźć kaprala i zaginioną adwokat Roberts? Co jeszcze wydarzyło się w 3. odcinku brytyjskiego serialu „Obserwowani” w Czwórce?

Londyńska para detektywów - Flynn i Latif odkrywają, że nagrania z telewizji przemysłowej mogły zostać przemontowane i zmanipulowane. Zespołowi policjantów, którym kieruje Rachel Carey, pomaga Gemma Garland. Kobieta reprezentuje brytyjskie tajne służby.

Dom na Eaton Square, gdzie mieszkała prawniczka Hanna Roberts, zostaje przeszukany przez policję, jednak bez efektów. Tymczasem Shaun Emery ucieka Amerykanom. Spotyka się z Marcusem Levym - inżynierem wideo. Levy tłumaczy, że chociaż technologia deepfake istnieje, nie ma możliwości sfałszowania materiału na żywo.

Specjalista stawia hipotezę, że nagranie Emery’ego i Roberts mogło zostać nieco opóźnione, a następnie zmienione. Nieoczekiwanie ciało zaginionej prawniczki zostaje znalezione w bagażniku auta należącego do Marcusa Levy’ego. Kto je tam podrzucił? Detektyw Carey nie wierzy w winę inżyniera…

„Obserwowani” w sobotę od godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze