2021-06-05

„Obserwowani” - odcinek 2: Zwolniony, ale znów śledzony

0

Detektyw Carey nie może odnaleźć ciała i śladów zaginionej adwokatki. Nie mając namacalnych dowodów na przestępstwo, policja musi wypuścić Shauna Emery’ego - podejrzanego o uprowadzenie prawniczki Roberts. Pani detektyw zaczyna podejrzewać, że kapral cierpi na zespół stresu pourazowego. Coś jednak nie daje jej spokoju w przypadku weterana. Co jeszcze wydarzyło się w 2. odcinku brytyjskiego serialu „Obserwowani” w Czwórce?

Tymczasem zwolniony za kaucją Shaun Emery próbuje na własną rękę znaleźć zaginioną prawniczkę. Z pomocą znajomej mężczyzna włamuje się do mieszkania adwokat Roberts. Podczas szperania w rzeczach swojej obrończyni, kapral Emery zauważa kogoś w mieszkaniu. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, żołnierz zaczyna śledzić mężczyznę, którego zastał w domu zaginionej. Jego działania zostają wykryte przez detektywów z wydziału zabójstw - Patricka Flynna i Nadię Latif, którzy obserwują Emery’ego pomimo braku nakazu.

Para policjantów jest zaskoczona, kiedy okazuje się, że śledzony przez nich za pomocą kamer kapral, trafia w ręce amerykańskiego wywiadu. Jakie kroki podejmą Brytyjczycy? Dlaczego amerykańscy agenci nazywają Shauna Emery’ego „zabawkowym żołnierzykiem”?

„Obserwowani” w sobotę od godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze