2021-04-29

„Kochane pieniądze” - odcinek 35: Zagadkowy hojny datek

0

Zakonnica otrzymuje dziwną przesyłkę. Zawartość rodzi wiele pytań w jej głowie. Czy niespodziewana paczka to wynik czyichś wyrzutów sumienia? A może chodzi o przeszłość siostry? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w 35. odcinek serialu „Kochane pieniądze” w Czwórce.

Oglądaj Kochane pieniądze online na IPLA.TV.

Amelia jest siostrą zakonną w zakonie bezhabitowym. Wraz z kilkoma innymi siostrami mieszka w niewielkim zgromadzeniu i na co dzień prowadzi świetlicę dla trudnej młodzieży na Pradze w Warszawie. Pewnego dnia na progu znajduje siatkę z pieniędzmi - 50 tysięcy złotych i kartkę z jednym słowem: „Przepraszam”. Przełożona Leokadia uznaje, że pieniądze to po prostu datek na ich zakon i nie zamierza drążyć, skąd się wzięły.

Amelia jednak nie potrafi odpuścić i chce rozwikłać tajemnicę zagadkowego datku. Prosi o pomoc jednego ze swoich wychowanków ze świetlicy, Natana, młodocianego hakera, który co rusz pakuje się w kłopoty. Amelię i Natana łączą szczególne relacje, bo oboje stracili rodziców w młodym wieku i wychowywali się w domu dziecka, a on do tej pory tam mieszka.

Chłopak zdobywa nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać mężczyznę z podobną siatką przechodzącego w pobliżu zakonu. Amelia pokazuje nagranie pozostałym siostrom. Jedna z nich, Katarzyna, na widok mężczyzny blednie - to jej były partner, Janek, od którego uciekła, bo się nad nią znęcał. Czyżby naszły go wyrzuty sumienia i postanowił zadośćuczynić za krzywdy?.

Kochane pieniądze od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2021