2021-04-07

„Kochane pieniądze” - odcinek 22: W szponach sekty

0

Stateczny mężczyzna zmienia się nie do poznania pod wpływem pewnego guru. Czy za metamorfozą Roberta stoi manipulacja i chęć wyłudzenia pieniędzy? Co jeszcze wydarzyło się w 22. odcinku serialu „Kochane pieniądze”?

Oglądaj Kochane pieniądze online na IPLA.TV.

Robert właśnie obchodzi pięćdziesiąte urodziny. Wydawałoby się, że ma w życiu wszystko: pieniądze, kochającą żonę dwoje udanych dzieci. Nie jest jednak szczęśliwy. Prezent od rodziny - motocykl, w ogóle go nie cieszy, ma już jeden motocykl, po co mu kolejny... Syn wpada na pomysł, żeby zafundować ojcu skok na bungee, ale Robert już latał na paralotni, był w tunelu aerodynamicznym i próbował różnych sportów ekstremalnych, które przez chwilę dają adrenalinę, jednak później jest tak, jak było. Zaniepokojona rodzina wysyła go do psychologa, który rozpoznaje u niego depresję, przepisuje jakieś leki, ale one nie pomagają.

Któregoś dnia Robert znajduje ulotkę na temat warsztatów, których hasło brzmi: „Odzyskaj świadome życie”. Poznaje tam członków wspólnoty Korzenie Życia i ich guru zwanego mistrzem Kasienem. Pod jego wpływem całkiem się zmienia: rzuca jedzenie mięsa, zaczyna ćwiczyć jogę, całe dnie spędza na medytacjach, zamiast zajmować się firmą.

Rodzina boi się, że Robert dał się omamić jakiejś sekcie. Syn w internecie znajduje informacje oczerniające wspólnotę i mistrza Kasiena, ale Robert w to nie wierzy, uważa, że to pomówienia i oczernianie przez konkurencję. Sprawy zaczynają przybierać poważniejszy obrót, kiedy mężczyzna z domu, w którym mieszka z rodziną, chce się przenieść do szałasu w lesie, a wszystkie oszczędności oddać na cele charytatywne.

Kochane pieniądze od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2021