2020-10-14

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 416

0

Inspektor Kubis obchodzi 40-lecie służby. Z tej okazji koledzy organizują imprezę. Niestety, nie wszystkim dane będzie w niej uczestniczyć. Kto wykorzysta moment rozprężenia wśród śledczych? Co jeszcze wydarzy się w 416. odcinku serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” w Czwórce?

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na IPLA.TV.

Zagrożenie ze strony bombiarza jest zneutralizowane. Staszek i Marek Gawlikowie chcą zamknąć sprawę od strony formalnej, Bolek zbiera już dla nich ostatnie ślady w terenie. Towarzyszy mu Kinga Wilk, która również chce dokładnie zrozumieć, co kierowało sprawcą. Kowalski dzieli się z nią swoim niepokojem - według jego obliczeń w rzeczach, które znaleziono u sprawcy, brakuje jednego kompletu zapalników. Nie wiadomo, czy zdążył go w jakiś sposób wykorzystać.

Komenda tymczasem żyje już nową intrygą. Ktoś odkrywa, że właśnie zbliża się jubileusz czterdziestolecia służby inspektora Kubisa. Pracownicy wydziału chcą zorganizować swojemu szefowi imprezę. Będą prawie wszyscy, z wyjątkiem Latoszek i Kopczyka, którzy wyjechali zeznawać w jakiejś sprawie.

Wach wzięła na siebie prezent, Jawor z Górską jakieś przekąski i tort, Walczak ma przemycić alkohol na komendę... Jawor nalega, żeby Kinga też wpadła, mogłaby wziąć nawet Maćka na trochę, chyba że Wojtala z nim zostanie w domu. Kinga nie wie, czy przyjdzie. Chce wyjaśnić jeszcze jakieś szczegóły w sprawie bombiarza. Na komendzie wszyscy są zaabsorbowani fetą, jaką szykują Kubisowi, który omal nie otwiera paczki z prezentem, ale Paulinie w ostatniej chwili udaje się ją przechwycić. Nie domyślają się, że ktoś inny zechce skorzystać z tego momentu rozprężenia...

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020