2020-10-13

Ślub Asi i Szymona w serialu „Policjantki i Policjanci”

0

Wielkie wydarzenie u bohaterów hitowej produkcji Czwórki. Triumf miłości! Joanna Zatońska i Szymon Zieliński na ślubnym kobiercu. Jak zareagują ich koledzy z policji? Jakie wesele chcieliby mieć młodzi? Czy po formalizacji związku Joanna i Szymon pozostaną parą także na służbie? Szczegóły wkrótce na antenie Czwórki oraz w IPLA.TV

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na IPLA.TV.

Odkąd w finale 11. sezonu Asia (Magdalena Szczepanek) porzuciła przed ołtarzem Dawida i pobiegła za Szymonem (Paweł Monsiel) ich miłość kwitła. Jednak po drodze wydarzyła się tragedia. Synek byłej dziewczyny Szymona - Tymon, został sierotą, zaś Zieliński, żyjąc w nieformalnym związku, nie może uzyskać prawa do opieki nad nim.

Pomogła w tym rozmowa z Jackiem (Przemysław Puchała), który uświadomił mu, że żeniąc się z Asią, nie tylko będzie mógł adoptować chłopca, ale przypieczętuje związek z kobietą, którą naprawdę kocha. Po zamieszaniu z pierścionkiem zaręczynowym Szymon wreszcie się oświadczył.

Ze względu na Tymka narzeczeni niemal od razu zabierają się za przygotowania do ślubu. Podczas przerwy w patrolu zaczynają od wizyty u księdza Wincentego (Sasza Reznikow), który jest nieco sceptyczny, mając w pamięci ucieczkę Asi sprzed ołtarza. Najbliższy dzień, jaki proboszcz może zaproponować narzeczonym, przypada dopiero za pół roku, chyba że wykorzystają zwolniony w ostatniej chwili termin za... pięć godzin!

Decyzja wydaje się szalona, ale Asia i Szymon nie wahają się, choć jedyne co mają gotowe, to lista potrzebnych rzeczy. Jak w mniej niż pół dnia - i to w czasie pracy - zorganizować dosłownie wszystko: od obrączek i sukni ślubnej po zaproszenie gości i przyjęcie? Gdyby nie przyjaciele, byłoby to po prostu niewykonalne.

Dyżurny Jacek wyręczy ich w jednym ze służbowych zadań, Natalia (Anna Bosak) przyjdzie na komendę z naręczem sukienek i umaluje przyszłą pannę młodą, z asystą pośpieszy Wojtek (Bartłomiej Piekarski). Niemal każdy będzie próbował pomóc jak może. Przyszli państwo młodzi i niektórzy goście będą się przebierać na komendzie zaraz po służbie, a Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) w kilka godzin będzie musiał wyczarować poczęstunek i przygotować swój bar „Święty Mikołaj” na imprezę.

Kiedy nadchodzi wyznaczona pora, Ksiądz Wincenty czeka przy ołtarzu i kręcąc głową co chwilę, zerka na zegarek, a goście cały czas nerwowo oglądają się na drzwi, wypatrując spóźniających się narzeczonych i świadków...

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020