2020-04-14

Magda Szczepanek: Joanna Zatońska jest silną kobietą

0

Aktorka specjalnie dla TV4.PL o bohaterce serialu „Policjantki i Policjanci”. Jaką osobą jest Aśka? Czy uczucia są dla niej ważne? Co jest jej mocną stroną? Magda Szczepanek opowiedziała m.in. o popularności serialu oraz doświadczeniach z... bronią. Zdradziła, czy mogłaby włożyć mundur i służyć w policji, jak grana przez nią Joanna Zatońska.

Oglądaj serial „Policjantki i Policjanci” online na IPLA.TV.

- Cykl „Policjantki i Policjanci” to ogromny sukces Czwórki. Rzesza widzów tej produkcji wciąż rośnie. W czym pani zdaniem tkwi fenomen tego serialu?
- To przede wszystkim serial o losach policjantów, ale są tam wprowadzone i mocno osadzone wątki prywatne głównych postaci. Widzowie mają szanse na lepsze poznanie bohaterów i niepostrzeganie funkcjonariuszy wyłącznie przez pryzmat tego, co robią w pracy. Oglądający jest w stanie poznać człowieka, polubić go i śledzić zarówno w domu, jak i podczas służby. Bohaterowie mają swoje upodobania, zwyczaje, słabości czy problemy. Zdarzają im się lepsze oraz gorsze dni. Widz jest tego świadkiem i moim zdaniem przekłada się to na sukces serialu „Policjantki i Policjanci”.

- Joanna Zatońska to bohaterka wielowymiarowa. Zaangażowana i sumienna policjantka boryka się z kłopotami natury osobistej, między innymi brakiem akceptacji dla jej partnera przez ojca. Czy to trudna rola?
- Ta bohaterka jest bardzo ludzka. Mierzy się ze sprawami, które dotyczą wielu z nas. Faktycznie problemy Aśki się nawarstwiły, jednak uważam, że to ją umacnia. Jest silna, empatyczna i cierpliwa. Bardzo kocha swojego ojca, darzy miłością Szymona i wierzę, że wewnętrzna siła pozwoli jej poradzić sobie z przeciwnościami losu.

- Mając takie doświadczenia, jak rola policjantki, czy pokusiłaby się pani na zmianę zawodu i wstąpiła w szeregi policji?
- Absolutnie nie. Dzięki roli poznałam namiastkę pracy funkcjonariuszy. Mogę zdradzić, że kiedy mieliśmy zajęcia na strzelnicy, to były one dla mnie bardzo stresujące. Wiem, że niektórzy mają z tego frajdę, ale mi trzęsły się ręce i nie wyobrażam sobie mierzenia z broni w stronę człowieka. Obawiam się również, że za bardzo angażowałabym się emocjonalnie w prowadzone sprawy i pewnie zabierałabym pracę do domu.

- Czy takie seriale jak „Policjantki i Policjanci” lub „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” mogą w jakiś sposób wpłynąć na postrzeganie policjantów w społeczeństwie?
- To, że widzowie mają szansę podpatrywać, jak policja pracuje, na pewno pomaga zrozumieć specyfikę tego zawodu. Dzięki serialowi ludzie mają szansę zobaczyć, z jakimi sprawami spotykają się na co dzień mundurowi. Na pewno wpływa to pozytywnie na wizerunek policjantów wśród obywateli.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Kolejne odcinki serialu Policjantki i Policjanci wkrótce w Czwórce.

#PGAMES_PAGINATION(39079 true)
Komentarze
© TV4 2020