2020-02-27

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Trzęsienie ziemi

0

Czarne chmury nad bohaterami serialu. Jakie niespodzianki czekają na nich wiosną? Twórcy serialu zapowiadają, że w ósmym sezonie hitu Czwórki - emisja od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30, zaraz po nowym serialu „Święty” - szykuje się istny Armagedon. Kryminalni, oprócz kolejnych trudnych spraw, będą musieli podjąć nowe życiowe wyzwania.

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

Napięcie rosnąć będzie wraz z kolejnymi niepokojącymi scenami przypominającymi tykanie ukrytej bomby...

Kuba Walczak (Michał Mrozek) po ukończeniu studiów wreszcie doczeka się upragnionego i wypracowanego z takim trudem awansu, co będzie okazją do hucznego świętowania, z finałem, jaki może zniweczyć cały ten świeżo osiągnięty sukces zawodowy... Nieoczekiwanie na jego drodze znów pojawi się dawny szkolny kumpel, Słoń (Maciej Łuczkowski) - barwna postać i idealny kompan na każdą okazję, od wspólnych rozrywek i eskapad po prawdziwe tarapaty - oraz była dziewczyna, Magda (Monika Mrozowska). Czy oprócz szkolnej przyjaźni odżyje także zakończony ostatnio związek?

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek), poobijana emocjonalnie po romansie z Jankiem Kaszubą (Krzysztof Suszek), będzie mieć dość relacji damsko-męskich i postanowi dać sobie spokój z facetami. Czy jednak wytrwa w obliczu determinacji tych ostatnich oraz własnej córki, Agaty (Anna Tomaszewska), przekonanej, że matka powinna czym prędzej kogoś sobie znaleźć? Agata dostarczy matce mocnych wrażeń także własnym życiem uczuciowym i planami, które wpędzą Paulinę w panikę...

Tymczasem Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec) będzie miał wiele okazji, by zacieśnić relację z patolog Julią Pakulską (Magda Szczerbowska). Połączą ich liczne miejsca zbrodni oraz pewne nowatorskie i ambitne zawodowe przedsięwzięcie, które pozwoli im realizować ich wspólną naukową pasję, dla wielu niezrozumiałą i nieco zbyt makabryczną... Bolo będzie też pomagać Julii w trudnej i ważnej dla niej osobiście sprawie kryminalnej, w której pojawi się wątek, jaki rozpali wyobraźnię i nadzieje naszego technika kryminalnego…

Tomek Jawor (Michał Kitliński) po burzliwych wydarzeniach, jakie były jego udziałem w ostatnim czasie, warunkowo powrócił na komendę, ale na jego karierze cieniem kładzie się finał sprawy pedofila Rębacza. Dla naczelnika Kubisa (Marek Włodarczyk), mimo wszystkich zastrzeżeń, Jawor jest cennym pracownikiem, za którym nadal stoi murem, ale ktoś w Biurze Spraw Wewnętrznych jest na Tomka szczególnie cięty i nie zamierza pogodzić się z jego powrotem do służby.
Prywatnie Jawor, teraz ustatkowany - w stałym związku i z półrocznym dzieckiem - zmierzy się z wyzwaniami ojcostwa, które okażą się jeszcze trudniejsze, kiedy Kinga Wilk (Marika Grądkowska) wyjedzie na pewien czas zawodowo do Berlina i tylko co kilka dni przyjeżdżać będzie do domu. Zdany na entuzjastyczną, lecz nieco niezdarną pomoc Janusza Wojtali (Sasza Reznikow), Jawor nie zawsze będzie radził sobie z sytuacją, a pewność i opanowanie, z jakiego znany jest w pracy, pierzchną w zderzeniu z pieluchami, karmieniem, usypianiem i innymi wymogami obsługi niemowlaka.

Na szczęście pod nieobecność Kingi parę nieogarniętych opiekunów małego Maćka wspierać będzie, w miarę swoich możliwości, Daga Górska (Magdalena Margulewicz), która nowe życie Jawora będzie obserwować z mieszaniną satysfakcji i skrywanego żalu: z jednej strony ciesząc się, że wrócił cały i zdrowy, z drugiej nie chcąc do końca nazwać uczuć, jakie do niego żywi… Co tak naprawdę myśli, kiedy widzi Tomka szczęśliwego z Kingą? Jakie odkrycia na temat jego i jego przeszłości czekają jeszcze Dagę? Czy coś się zmieni w jej życiu uczuciowym?

Daga Górska zaangażuje się także w pomoc swojemu partnerowi Markowi Gawlikowi (Jędrzej Taranek) i jego żywiołowemu, trochę zwariowanemu bratu, Staszkowi (Piotr Miazga), który popadł w tarapaty uczuciowo-zawodowe. A że we wszystkim palce maczać będzie Lilka (Agata Skórska), Daga wkrótce zacznie żałować, że dała się wplątać w jej szalone pomysły i w orbitę zawirowań życiowych braci Gawlików. Niespodziewanie sytuacja przybierze nowy obrót i policjantka spojrzy na wszystko zupełnie inaczej...

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) znów będzie miał kłopoty mieszkaniowe i jak zwykle z pomocą pośpieszy mu Ola Latoszek (Gabriela Oberbek). Nie obejdzie się przy tym bez perypetii, rozterek i zwrotów akcji, a także konieczności współpracy ze Żmiją, czyli Panią Kopczykową (Marzena Kipiel-Sztuka). Tymczasem Ola będzie mieć twardy orzech do zgryzienia, kiedy dostanie atrakcyjną propozycję szkolenia za granicą, otwierającego wyjątkowe perspektywy rozwoju zawodowego. Rozdarta między kuszącą karierą a Wrocławiem i bliskimi jej ludźmi, będzie bić się z myślami, ale o wszystkim przesądzi finał pewnej sprawy, w której niezbyt chlubną rolę odegra Prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa).

Siódmy sezon serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” gromadził średnio ponad 1,4 mln widzów. Z udziałami w rynku na poziomie 9,4 proc. oraz 7,5 proc. serial zapewnił w trakcie jego emisji pozycję czwartej stacji w Polsce. Jeszcze wyżej plasowała się Czwórka w paśmie „Sprawiedliwych...” w telewizji naziemnej, gdzie przy udziałach wynoszących 11,3 proc. (SHR DTT 4+) zajmowała trzecią lokatę, a w grupie komercyjnej - drugą, z udziałami sięgającymi 10,8 proc. (SHR DTT 16-49).

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020