2019-11-10

On żyje, ale czy Daga go odnajdzie? Co to za tajemnica?

0

Historia opowiedziana przez pewną kobietę zmieni losy Górskiej. Czego Kinga Wilk chce od policjantki i w jaki sposób wpłynie na jej życie i pracę? Jakie jeszcze zagadki będą rozwiązywać bohaterowie serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Co jeszcze wydarzy się w odcinkach 353-356 od 11 do 14 listopada?

Oglądaj serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 353
Marta Kamińska to zamożna właścicielka sieci popularnych cukierni. Kobieta pojawia się na komendzie, ponieważ ktoś kieruje pod jej adresem anonimowe groźby. Tajemniczy sprawca podrzuca również truciznę jej psu. Górska i Gawlik zaczynają badać sprawę. Prześladowca zostawia kartkę z kilkoma hiszpańskimi słowami: „Lloraras como yo” - „będziesz płakać tak, jak ja”.
Sprawa musi trafić na półkę, bo Daga i Marek mają pilniejsze zadanie. Muszą zająć się zabójstwem na zapleczu niewielkiego baru. Nie przeczuwają nawet, że oba śledztwa splotą się w nieoczekiwany sposób.
Tymczasem do drzwi mieszkania Dagi puka nieoczekiwany gość. To Kinga Wilk ze swoim synkiem na ręku. Jest przerażona i potrzebuje pomocy.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 354
Kopczyk i Latoszek zajmują się śmiercią pani Wiśniowskiej, uduszonej we własnym mieszkaniu. Wyraźnego motywu zbrodni brak, ale córka denatki opowiada, że kolekcjonowała stare, porcelanowe lalki. To były rzadkie egzemplarze i cały zbiór mógł mieć wartość nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kryminalni objeżdżają okoliczne antykwariaty i szybko trafiają na zrabowane lalki. Jest jednak jasne, że człowiek, który je do antykwariatu przyniósł, nie ma pojęcia, co się stało i jaki skarb miał w ręku.
Widok wnętrza sklepu ze starociami przywodzi coś na myśl Kopczykowi. Jego współlokator, pan Włodek, ostatnio dokonał niepokojącego odkrycia. W jego ręce wpadło zdjęcie jego zmarłej, ukochanej żony Hani… Niestety na zdjęciu Hanię obejmuje inny mężczyzna, a podpis też jest mocno dezorientujący. Pan Włodek koniecznie musi dojść, skąd wzięła się ta fotografia, a Kopczyk orientuje się, że powstała właśnie w antykwariacie, w którym się znalazł.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 355
Kuba Walczak i Paulina Wach poszukują Hani, kilkuletniej dziewczynki, która padła najprawdopodobniej ofiarą porwania rodzicielskiego. Ojciec odebrał ją ze szkoły, miał spędzić z córką dzień i potem odstawić do matki - Gabrieli, ale do tego nigdy nie doszło. Policjanci prowadzą intensywne poszukiwania, kiedy nagle jak grom z jasnego nieba spada wiadomość, że drugi mąż Gabrieli również zaginął. Policjanci znajdują jego porzucony samochód ze śladami krwi i już domyślają się, że chodzi o coś więcej...
Równocześnie Paulina Wach idzie z Marią Przybylską tropem poszukiwanej Diany. Dziewczyna jest ostatnim świadkiem, który może wytłumaczyć im tajniki sprawy Artura Jarczoka, ciągnącej się już od kilku miesięcy. Diana trafia w końcu w ręce policji i zaczyna zeznawać.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 356
Daga Górska wraca z Opola, gdzie na prośbę Kubisa w tajemnicy weryfikowała historię opowiedzianą jej przez Kingę Wilk. Górska nie może poświęcić się w pełni tej sprawie, bo razem z Gawlikiem badają okoliczności śmierci kuratora sądowego, Adama Kwiatkowskiego.
Ciało mężczyzny nosi ślady pobicia i kryminalni szybko typują podejrzanego. To brat byłej podopiecznej kuratora, który żywił do niego głęboką niechęć. Potem okazuje się, że Kwiatkowski ostatni wieczór życia spędził w klubie gejowskim, mimo że wszyscy, którzy go znali, zarzekają się, że nie był homoseksualistą. Kryminalni muszą odkryć, co go tam zaprowadziło.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2020