2019-10-20

„Policjantki i Policjanci”: „Porozwodowe” spotkanie u Mikołaja

0

Natalia po rozprawie w sądzie organizuje imprezę w barze Białacha. Zaproszone koleżanki z posterunku liczą na huczne oblewanie rozwodu. Niestety plan musi ulec zmianie. Co się wydarzy? Czy Czarna stanie na wysokości zadania? Jakie jeszcze wątki pojawią się w odcinkach 595-599 serialu „Policjantki i Policjanci” od 21 do 25 października?

Oglądaj serial „Policjantki i Policjanci” online na IPLA.TV.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 595
Natalia i Miłosz jadą do jednej z wrocławskich stajni, w której mężczyzna zgłosił pobicie. Na miejscu okazuje się, że poszkodowany został zaatakowany przez... konia. Dżokej podejrzewa, że zwierzę jest faszerowane środkami dopingującymi przez właściciela. Ten jednak zaprzecza, a wezwany na miejsce weterynarz stwierdza, że koń został otruty. Jeden z tropów prowadzi Bachledę i Mróz na tor wyścigów konnych, na którym dochodzi do groźnego incydentu. Wkrótce wychodzi na jaw, iż tłem sprawy są zemsta, nieodzyskany dług i nielegalnie działające kasyno.
Funkcjonariusze z patrolu 05, żeby schwytać groźnego bandytę, muszą poprosić o pomoc Mikołaja Białacha. Czy były glina zgodzi się wziąć udział w policyjnej prowokacji?
Tymczasem Natalia rozmawia z Matyldą o jej relacji z Góralem. Policjantka stawia siostrze ultimatum...

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 596
Na komendzie zjawia się dawna sąsiadka Zatońskiej. Kobieta jest roztrzęsiona, bo jej syn po zażyciu narkotyków trafił do szpitala, gdzie walczy o życie. Nastolatek w przeszłości miał już epizod z używkami, dlatego Joanna i Szymon sprawdzają dyskotekę, w której dawniej bawił się chłopak. Wkrótce udają się też do szkoły nastolatka. Które z tych miejsc okaże się kluczem do rozwiązania sprawy?
W barze Mikołaja Czarna wciąż gniewa się na Michała. Później kelnerka odbywa szczerą rozmowę z Białachem i zadaje mu pytanie, które wprawia go w osłupienie.
Zielińskiemu wciąż nie daje spokoju sprawa laboranta. Iga próbuje bagatelizować całą sytuację. Zatońska ma kolejne problemy z ojcem. Postawiona pod ścianą prosi o pomoc Dawida. Wieczorem w mieszkaniu Szymona zjawia się Iga. Ma do niego zaskakującą prośbę.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 597
Na komendę przychodzi znany wrocławski radny w towarzystwie matki i sąsiada byłej żony. Zgłasza, że w mieszkaniu kobiety, która jest byłą alkoholiczką, w nocy odbywała się głośna impreza. Mężczyzna prosi Zuzę i Zapałę, żeby pojechali do jej domu. Boi się o bezpieczeństwo swojej córeczki, która mieszka z żoną. Na miejscu okazuje się, że dziecko jest samo w domu, a matka zapadła się pod ziemię.
Później patrol 06 zajmuje się drugą sprawą. W sklepie z militariami zdesperowana kobieta wzięła zakładnika. Okazuje się, że cała sytuacja ma związek z córką radnego.
Komendant Jaskowska musi pojechać na pilne spotkanie i nie ma z kim zostawić Michałka. Juliusz bez wahania oferuje swoją pomoc. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli. Drawska spotyka się w kawiarni z Wojtkiem. Niedźwiecki jest w szoku, gdy koleżanka przekazuje mu pewną informację na temat Zuzy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 598
Natalia bierze wolne, bo w ciągu dnia musi udać się do sądu na swoją rozprawę rozwodową. Tymczasem na komendzie Góral dowiaduje się, że z powodu nieobecności partnerki będzie dziś jeździł na patrolu z Zuzą. Wkrótce załoga 05 zostaje wezwana do starszej kobiety, której ktoś ukradł z domu znaczną sumę pieniędzy i ukochanego pieska. Jedyną obcą osobą, która w ostatnim czasie zjawiła się w jej mieszkaniu, był tajemniczy ministrant. Chłopak prosił o datki na misję w Afryce. Wkrótce wychodzi na jaw, że w parafii nie była organizowana zbiórka na ten cel. Co więcej, w okolicy niedawno doszło do kilku podobnych kradzieży. Ofiarami zawsze padały starsze osoby.
W barze Mikołaja Natalia organizuje imprezę „porozwodową”, na którą zaprasza koleżanki z komendy. Ma się na niej pojawić striptizer, który niestety odwołuje występ. Czarnej przychodzi do głowy pewien szalony pomysł.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 599
Na komendę przychodzi zaniepokojona nauczycielka. Kobieta opowiada Zatońskiej i Zielińskiemu, że wróciła z uczniami z wycieczki szkolnej. Ojciec jednej z dziewczynek nie odebrał córki, jego telefon milczy i nie ma go w domu. Mężczyzna jest samotnym ojcem, który zawsze zachowuje się bardzo odpowiedzialnie. Kobieta boi się, że mogło mu się stać coś złego. W ciągu dnia okazuje się, że zaginiony miał kontakt z niewielką agencją towarzyską. Szymon jedzie do niej, udając klienta, aby spróbować dowiedzieć się czegoś od pracujących tam prostytutek.
W barze Mikołaja zjawia się Juliusz z Luną. Prosi Białacha, żeby zajął się jego psem. Mikołaj się zgadza, ale niestety wkrótce pojawia się bardzo poważny problem.
Komendant Jaskowska rozmawia z prokuratorem Zielińskim o mężczyźnie, który przebywa w Komendzie Wojewódzkiej. Przyznał się on podobno do sfałszowania pewnych testów.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: Szokująca decyzja Białacha

Komentarze
© TV4 2020