2019-09-16

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Mazurska tajemnica

0

Przypadkowa wakacyjna wizyta zamienia się w śledztwo z podtekstami. Jak to się stało, że nastolatka ugryzła napastliwego mężczyznę w czułą część ciała? Czy Daga jest w niebezpieczeństwie? Gdzie zamieszka szukający lokum Kopczyk? Co wydarzy się w odcinkach serialu Czwórki od 16 do 19 września?

Oglądaj „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” online na IPLA.TV.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 321
Lilka podejmuje kolejną próbę poderwania komisarza Marka Gawlika. Dziewczyna nieustępliwie dąży do celu, a on daje się wyciągnąć na randkę. Kobieta zrobi wszystko, żeby świetnie wypaść, ale czeka ją niemiła niespodzianka.

Równocześnie Marek Gawlik razem z Dagą Górską prowadzi śledztwo w sprawie śmierci eksploratora, który przeszukiwał okolice miasta z użyciem detektora do metali. Od jego byłej żony dowiadują się, że zabity nie do końca legalnie sprzedawał znalezione pamiątki z II wojny światowej, w tym nazistowskie insygnia. Kilku odbiorców było mu winnych duże pieniądze. Tym właśnie tropem pójdą kryminalni. Daga ma coraz silniejsze przeświadczenie, że człowiek, który śledził ją podczas spotkania z Wawerskim, nadal za nią chodzi.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 322
Agata Wach spóźnia się na autokar na obóz i Paulina musi osobiście odwieźć ją na Mazury. Postanawia skorzystać z okazji i odwiedzić Kingę Wilk, ale ta wcale nie jest zadowolona z tej niezapowiedzianej wizyty.

Walczak, który został na posterunku, do kolejnego śledztwa dobiera sobie Janka Kaszubę. Zajmują się sprawą Lidki, nastolatki, która nieomal padła ofiarą gwałtu, kiedy próbowała złapać autostop przy szosie do miasta. Ofiara odzyskuje przytomność, ale kryminalni mają wrażenie, że dziewczyna nie mówi im wszystkiego. W końcu udaje im się dowiedzieć, dlaczego gwałt na dziewczynie nie doszedł do skutku. W kluczowym momencie Lidka użyła zębów... Janek z Kubą muszą teraz odszukać napastnika z charakterystyczną raną na pewnej wrażliwej części ciała, która została odgryziona przez niedoszłą ofiarę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 323
Ola Latoszek znalazła rozwiązanie problemów mieszkaniowych Kopczyka. Jej daleki krewny, pan Włodek, dysponuje dużym mieszkaniem, którego część mógłby wynająć partner Oli. Sęk w tym, że starszy pan ma zaawansowaną demencję i awanturniczy charakter, przez co nie bardzo przypada Kopczykowi do gustu.

W pracy Latoszek i Kopczyk zajmują się sprawą zaginięcia małego chłopca, którego porwał jego własny ojciec z piaskownicy. Rodzice małego Michałka są w toku wyjątkowo brutalnego rozwodu i chłopiec został zabrany spod nosa kuratora sądowego, który nadzorował widzenie ojca z dzieckiem. Kryminalni są zdania, że ojciec planował wyjazd z małym, ale matka Michałka przekonuje, że jej eks-mąż był niestabilny psychicznie i może chcieć zrobić krzywdę sobie albo dziecku. Kubis ogłasza Child Alert. Rozpoczyna się walka z czasem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 324
Daga Górska prowadzi z Markiem Gawlikiem sprawę zabójstwa młodej fryzjerki, Marleny. Dziewczynę znaleziono w salonie urody, w którym pracowała. Zginęła tam w wyniku ciosu nożyczkami. Pierwszymi podejrzanymi są jej partnerzy - były i obecny. Dziewczyna obracała się w nie najlepszym towarzystwie. Obaj mężczyźni nie są zbyt wiarygodni, mają jednak mocne alibi i kryminalni przenoszą ciężar uwagi na ostatnie klientki Marleny. Czy któraś mogła tak wściec się na fryzjerkę, aby zadać jej śmiertelny cios?

Daga Górska stara się zorganizować czas Tośce. Dziewczyna ma wakacje i - przy braku ojca - z nudów może znowu zrobić coś głupiego. Policjantka jednocześnie cały czas obawia się, że coś może im grozić ze strony gangsterów, których rozpracowuje Wawerski.

Które wątki są najciekawsze?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co w 7. sezonie?
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” pokonali „Big Brothera”!

Komentarze
© TV4 2020