2019-09-16

Festiwal Piękna: Półfinał Miss Polski 2019

0

16 września w Czwórce poznaliśmy finalistki prestiżowego konkursu. Podczas Festiwalu Piękna w Świnoujściu spośród 42 półfinalistek, które w czerwcu zostały wybrane w ogólnopolskim castingu, jury wybrało grupę 22 dziewczyn, które w grudniu będą konkurować o tytuł i koronę Miss Polski 2019.

Wieczór w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu należał do pięknych półfinalistek Miss Polski 2019. Każda z nich marzyła o przedłużeniu swoich szans na nagrodę główną i zrobieniu kolejnego kroku w konkursie. Tym razem tego najważniejszego, czyli awansu do finału.

Wszystko miała zweryfikować scena. Podczas prezentacji przed publicznością i jury zobaczyliśmy kandydatki w sukienkach Adika Collection, Kelly Couronne, Renee, strojach kąpielowych marki Self Collection, a na zakończenie panie zademonstrowały swe wdzięki w sukienkach Sugarfree.

W ramach przygotowań do decydującej rywalizacji półfinalistki uczestniczyły w zgrupowaniu, które odbyło się w obiekcie Bel Mare Resort w Międzyzdrojach. Oprócz ćwiczeń choreografii, o którą zadbała Anna Bubnowska, a także stylizacji do pokazów i prezentacji pod okiem Kasi Cygańskiej, miały również czas wolny. Podróżowały po pięknym Świnoujściu, gdzie zobaczyły latarnię morską, spacerowały Promenadą i podziwiały Fort Anioła. Tam także wzięły udział w konkursach na selfie oraz poszukiwanie bursztynu.

Kulminacja emocji nastąpiła podczas werdyktu. Wszystkie dziewczyny ciężko pracowały, aby znaleźć się w elitarnym gronie i pełne nadziei czekały na pomyślne dla nich wyniki. Ten dzień mógł być szczęśliwy niestety tylko dla części z nich.

Oto lista finalistek Miss Polski 2019:
Nr 1 - Natalia Baran (Wałbrzych)
Nr 3 - Paulina Bołoz (Krynica-Zdrój)
Nr 4 - Agnieszka Choszcz (Linia)
Nr 5 - Aleksandra Drężek (Pisz)
Nr 7 - Weronika Frąckowiak (Oława)
Nr 9 - Kornelia Gołębiewska (Morąg)
Nr 11 - Martyna Jagielska (Opole)
Nr 13 - Paulina Karasiuk (Wrocław)
Nr 15 - Magdalena Kasiborska (Zabrze)
Nr 17 - Dominika Konarska (Sosnowiec)
Nr 19 - Anna Kozłowska (Radom)
Nr 21 - Marta Machnik (Rzeszów)
Nr 22 - Justyna Maliszewska (Warszawa)
Nr 25 - Justyna Niegolewska (Szczecin)
Nr 26 - Zuzanna Oszmian (Białystok)
Nr 28 - Karolina Piaścik (Łomża)
Nr 29 - Natalia Piguła (Łódź)
Nr 33 - Nela Serwacińska (Konstantynów)
Nr 34 - Marta Skwierczyńska (Rzgów)
Nr 36 - Anita Sobótka (Warszawa)
Nr 39 - Julia Szewczuk (Warszawa)
Nr 42 - Karolina Wiltowska (Jelenia Góra)

W trakcie gali ogłoszone zostały nie tylko nazwiska 22 najlepszych, ale również wręczono tytuły komplementarne. Miss Internetu została Magdalena Karoń z Warszawy, a na Miss Świnoujścia przedstawiciele miasta wskazali Małgorzatę Gierach z Łodzi.

Wyjątkowe wydarzenie miało także swoje akcenty muzyczne. Półfinał Miss Polski uświetniła Maria Niklińska oraz Adi Kowalski, miejscowy piosenkarz, który dał się poznać całej Polsce w jednym z programów muzycznych i wylansował hity „Do diabła z miłością” oraz „Sam na sam”.

Pierwszy dzień Festiwalu Piękna w Świnoujściu poprowadzili Miss Polski 2017 - Kamila Świerc, która w tym roku będzie reprezentować nasz kraj podczas Międzynarodowego Konkursu Piękna „Miss Supranational” oraz prezenter Robert Jarek „Mykee”.

Gospodarzem Festiwalu Piękna było miasto Świnoujście.

Komentarze
© TV4 2019