2019-09-15

„Policjantki i Policjanci”: Pola ma oko na Białacha

0

Pielęgniarka zjawia się w barze Mikołaja. Jak zachowa się Czarna? Czy Aśka rozstanie się z Szymonem? Kto pobił przewodniczącą chóru kościelnego? Dlaczego podrzucono narkotyki na posterunek? To tylko niektóre z wątków, jakie pojawiają się w serialu „Policjantki i Policjanci” od 16 do 20 września.

Oglądaj „Policjantki i Policjanci” online na IPLA.TV.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 570
Załoga numer siedem wyrusza do pierwszego tego dnia zgłoszenia. Pewien mężczyzna twierdzi, że przyszedł do niego do domu człowiek podszywający się pod komornika. Okazuje się, że egzekutor jest prawdziwy, jednak dłużnik zapewnia, że nie zaciągnął żadnego kredytu. Zieliński i Zatońska muszą ustalić, czy mężczyzna kłamie, czy może ktoś ukradł jego dowód i wziął na niego pożyczkę.

Policjanci udają się do osiedlowego marketu, gdzie awanturuje się kierowca. Mówi, że na parkingu sklepu jego auto zostało zdewastowane. Funkcjonariusze ze zdumieniem odkrywają, na czym polega uszkodzenie samochodu i kto jest jego sprawcą.
W ciągu dnia Asia musi nagle pojechać do domu, żeby zająć się pijanym ojcem. Po powrocie na komendę widzi Szymona bawiącego się z Tymkiem. Chłopiec pyta, dlaczego Zieliński nie może zamieszkać z nim i z Igą. Aśka czuje, że sytuacja za bardzo się skomplikowała. Postanawia rozstać się z Szymonem, aby mógł skupić się na wychowaniu syna.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 571
Aspirant Mróz i sierżant Niedźwiecki dostają wezwanie do szpitala miejskiego, gdzie trafiła kobieta ze śladami pobicia. Okazuje się, że stateczna przewodnicząca chóru kościelnego została znaleziona nad ranem nieprzytomna na ławce w miasteczku studenckim. Jej mąż nie ma pojęcia, jak tam trafiła i dlaczego miała aż dwa promile alkoholu we krwi. Funkcjonariusze patrolu 08 odkrywają, że ze sprawą ma związek 19-letni student AWF, który dorabia jako... striptizer.

W barze Mikołaja nieoczekiwanie zjawia się Pola. Pielęgniarka zaczyna adorować Białacha, co irytuje Czarną, która jest o niego wyraźnie zazdrosna. Wkrótce dochodzi do dość niezręcznej sytuacji. Na komendzie mają zostać przeprowadzone testy na obecność narkotyków. Na Wojtka pada blady strach. Natalia zaczyna podejrzewać, że jej partner ma coś na sumieniu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 572
Podkomisarz Kowal i sierżant Zapała otrzymują dramatyczne wezwanie. Na śmietniku znaleziono nieprzytomną dziewczynę! Dzień wcześniej poszkodowana była na imprezie, na której prawdopodobnie zażyła narkotyki. Do tego samego szpitala, do którego trafiła, kilka godzin przedtem ktoś podrzucił chłopaka, znajdującego się pod wpływem tej samej substancji. Okazuje się, że sprawy łączą się ze sobą. Policjanci muszą odtworzyć przebieg feralnej nocy, żeby ustalić, co naprawdę wydarzyło się na klasowej domówce.

Patrol udaje się nad wodę, gdzie pewna staruszka zauważyła parę naturystów. Okazuje się, że nadzy małżonkowie padli ofiarą niewybrednego żartu.
Zuza dowiaduje się, że rozwiązanie, jakie znalazła, aby pomóc Zapałom, niewiele zmieniło, jeśli chodzi o problemy w ich małżeństwie. Kowal namawia Krzyśka, żeby próbował ratować związek i przygotował dla żony romantyczną kolację. Niestety wieczór kończy się katastrofą.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 573
Na komendę dzwoni studentka. Pod drzwiami mieszkania awanturuje się pijany eks-chłopak jej współlokatorki. Wkrótce Zatońska i Zieliński dowiadują się od mężczyzny, że jego była dziewczyna marzy o karierze internetowej influencerki. By poprawić swój wygląd, planuje wykonać zabieg powiększania pośladków w podejrzanej klinice, w której lekarz wstrzykuje kobietom cement. Policjanci muszą odnaleźć dziewczynę, zanim dojdzie do tragedii.

Patrol 07 udaje się też do mieszkania, w którym prawdopodobnie dochodzi do przemocy domowej. Na miejscu okazuje się, że poszkodowana kobieta cierpi na poważne zaburzenia psychiczne. Szymon próbuje porozmawiać z Asią o tym, dlaczego z nim zerwała. Wieczorem Zatońska odwiedza Mikołaja w jego barze. Białach radzi, aby walczyła o Zielińskiego, jeśli naprawdę jej na nim zależy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 574
Przed służbą sierżant Natalia Mróz idzie do banku, żeby załatwić kilka spraw. Nagle do placówki wpada trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy żądają pieniędzy. Policjantka próbuje udaremnić brutalny napad. Sytuacja z każdą minutą robi się coraz bardziej dramatyczna.
W ciągu dnia na komisariacie zjawia się zaniepokojona nauczycielka, która podejrzewa, że jeden z jej uczniów jest ofiarą przemocy domowej. Załoga numer osiem ustala, że rodzice chłopca są rozwiedzeni, a rozstanie bardzo negatywnie wpłynęło na ich syna. Wkrótce okazuje się jednak, że nastolatek nie jest tylko ofiarą trudnej rodzinnej sytuacji, ale ma też sporo na sumieniu.

Wojtek znów spotyka Antka, kolegę z dawnych lat. Chłopak podrzuca policjantowi narkotyki, które później znajduje Natalia. Mróz sugeruje partnerowi, aby na jakiś czas zrezygnował ze służby i udał się na długi urlop.

Który wątek jest najciekawszy?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Zobacz także:
„Policjantki i Policjanci”: Szokująca decyzja Białacha
Mariusz Węgłowski dla TV4.PL o nowym życiu Białacha

Komentarze
© TV4 2020