2019-09-02

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Co w 7. sezonie?

0

Miłosne podboje, operacje „pod przykrywką” i niebezpieczne akcje. W życiu bohaterów serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” nie zabraknie adrenaliny, emocji i zaskakujących zwrotów. Co przygotowali scenarzyści? Jakie niespodzianki czekają na pracowników wydziału kierowanych przez komisarza Kubisa?

W nowych odcinkach romans Pauliny Wach (Kamila Ścibiorek) z młodszym kolegą z wydziału, Jankiem Kaszubą (Krzysztof Suszek), nabierze rumieńców, a konieczność utrzymywania wszystkiego w tajemnicy wniesie dodatkowy dreszczyk emocji. Nie wszyscy jednak dadzą się oszukać, a Paulina ku swemu zaskoczeniu, okaże się obiektem zazdrości i rywalizacji. Jakby tego było mało, policjantkę spotkają przejawy adoracji z jeszcze jednej, najmniej oczekiwanej strony, z czym Wach zupełnie nie będzie wiedziała jak sobie poradzić. Jeden z wątków związanych z tą sytuacją z wypiekami na twarzy śledzić będzie Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec). Czy jego nadzieje na podboje miłosne - zwłaszcza w przypadku patolog Julii Pakulskiej (Magda Szczerbowska) - okażą się realne? Czy jego szanse u płci pięknej wzrosną, gdy pojawią się perspektywy kolejnych sukcesów na polu twórczym?

Kubę Walczaka (Michał Mrozek), związanego z Magdą (Monika Mrozowska), czekają zawirowania w życiu osobistym, a do tego perypetie na uczelni, której dyplom - zgodnie z warunkiem postawionym przez Kubisa - ma być drogą do awansu i upragnionej przez Walczaka podwyżki. Na swój niepowtarzalny sposób ceniony wykładowca tej uczelni, Bolesław Kowalski, zapewni Kubie odpowiednią motywację, a także wyjątkową pomoc, kiedy pojawią się problemy dość niespodziewanej natury.

Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) znów działać będzie w duecie z Krzysztofem Kopczykiem (Dariusz Siastacz), który powrócił do pracy wyraźnie odmieniony i w dobrej formie, choć pod wieloma względami nic się nie zmieniło i nadal trzeba go ratować z kolejnych małych katastrof. Ola jednak zaczyna się świetnie odnajdować w tej roli i coraz bardziej zbliżają się do siebie z Krzyśkiem, co, delikatnie mówiąc, bardzo nie spodoba się Kopczykowej (Marzena Kipiel-Sztuka).

Poznamy też kulisy i dalszy ciąg sprawy, która przed laty zaciążyła na życiu zawodowym Krzyśka, a która teraz powróci w związku z nowymi okolicznościami. Daga Górska (Magdalena Margulewicz), chcąc nie chcąc, opiekuje się Tośką Wawerską (Zoja Cięgotura), która mimo przedłużającej się nieobecności ojca, nie chce słyszeć o powrocie do matki. Hubert Wawerski (Hubert Kożuchowski), prowadząc tajną operację pod przykrywką, praktycznie nie może kontaktować się z nikim z bliskich, aby nie narażać ich, siebie i powodzenia całej misji. Niestety w niebezpieczeństwie znajdzie się także Daga, która uwikłana zostanie w niezwykle ryzykowną grę.

Tośka tymczasem coraz bardziej zaprzyjaźnia się z Agatą Wach (Anna Tomaszewska), razem z którą wpadnie na trop pewnej sprawy związanej ze śledztwem prowadzonym przez Paulinę. Z kolei życie prywatne współpracownika Górskiej, Marka Gawlika (Jędrzej Taranek), zacznie budzić zdumienie Dagi i rozmaite podejrzenia Lilki (Agata Skórska). Przyczyną będą częste odwiedziny różnych kobiet i coraz mniej przekonujące wyjaśnienia Marka w tej sprawie. Na Mazurach spodziewająca się dziecka Kinga Wilk (Marika Grądkowska) idąc jedynym tropem, jaki ma - kartki pocztowej, która rozbudziła jej nadzieje, że Jawor żyje i chce, aby go odnalazła - uparcie szuka śladów, które mogłyby ją doprowadzić do Tomka.

Naczelnik Edward Kubis (Marek Włodarczyk), oprócz kierowania wydziałem, angażuje się też nierzadko w pracę w terenie. O ile jednak nigdy nie traci głowy, gdy w grę wchodzą wyzwania zawodowe, to jego pewność siebie pierzcha, gdy na komendzie pojawia się jego żona, Wanda (Aldona Struzik). Kubis często wspiera w śledztwach najmniej doświadczonych pracowników - Ankę Różańską (Patrycja Potyralska) i Janka Kaszubę. Młodzi policjanci nadal dzielą mieszkanie, choć ten układ nie wydaje się sprawdzać, bo kłócą się niemal o wszystko. Czy posterunkowemu Januszowi Wojtali (Sasza Reznikow) uda się załagodzić sytuację między nimi czy wprost przeciwnie?

Z kolei prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa) znajdzie się w niezwykle dramatycznej sytuacji, gdy jego rodzina padnie ofiarą porywaczy, usiłujących szantażem zmusić prokuratora do wyciągnięcia z więzienia pewnego przestępcy.

Ważnym wątkiem kryminalnym tego sezonu będzie zagadka zaginięcia dwójki nastolatków, zapoczątkowana w finale poprzedniej serii. Sprawa, którą prowadzą Wach i Walczak wydaje się mało rozwojowa, policja nie ma żadnych nowych śladów i tylko Paulina walczy jeszcze o jej rozwiązanie. Dzięki pomocy Agaty, która kontaktuje ją ze znajomymi ze szkoły, do której chodziły ofiary, Wach orientuje się, że w tej sprawie nie wszystko było takie, jak się wydawało. W śledztwie pojawiają się nowe, niepokojące wątki, które ujawniają znacznie poważniejszą skalę przestępstwa. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa dawna koleżanka Pauliny z wydziału, Maria Przybylska (Weronika Lewoń)?

Poprzedni, szósty sezon serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” oglądało średnio 1,8 mln widzów przy udziałach w rynku na poziomie 12% (SHR All 4+), co zapewniło Czwórce pozycję drugiej najchętniej oglądanej stacji w paśmie serialu. Warto dodać, że serial odniósł duży sukces wśród młodej widowni, określanej jako „pokolenie internetowe” - w grupie widzów przed trzydziestym rokiem życia „Sprawiedliwi...” uzyskali 11,2 % (SHR All 16-29).

Reżyserem nadzorującym serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” jest Jakub Miszczak, scenarzystą - Przemysław Hoffmann, a producentami z ramienia ATM Grupy S.A. są Monika Galliot-Salińska i Jakub Miszczak.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:30 na antenie Czwórki oraz w IPLA.TV

Komentarze
© TV4 2019